Premium Partner Zabbix.

Rozwiązywanie

problemów

i wsparcie dla monitoringu IT.

Zaufali nam m.in.:

zabbix_premium_partner Aplitt
Aplitt Certyfikowany Partner Zabbix

Premium Partner Zabbix

Spółka Aplitt zdobyła w sierpniu 2021r status Premium Partnera firmy Zabbix.

Partner Premium to najwyższy status partnerstwa w Zabbix, który potwierdza szczególną wiedzę, doświadczenie, umiejętności oraz możliwość uczestniczenia zespołu w zaawansowanych projektach związanych z monitoringiem IT. Ten poziom partnerstwa umożliwia nam realizację projektów każdej wielkości związanych z integracją, wdrażaniem i wsparciem rozwiązań Zabbix.

Zapewniamy pomoc techniczną, integracje, rozwiązania pod klucz, wsparcie serwisowe czy szkolenia certyfikowane. Jesteśmy też upoważnieni m.in. do odsprzedaży wsparcia i usług Zabbix, czy organizacji spotkań z potencjalnymi klientami w biurze Zabbixa w Rydze. Wcześniej też jesteśmy informowani o planach rozwoju produktu.

Dla naszych Klientów posiadanie tego statusu to gwarancja preferencyjnych cen i potwierdzenie, że współpracują z najlepszymi specjalistami w zakresie monitoringu oraz oprogramowania Zabbix.

Więcej o współpracy z Premium Partnerem >

5

lata współpracy
partnerskiej z Zabbixem

120000

monitorowanych
parametrów

13

lat doświadczenia
z Zabbixem

1000000

pobrań Zabbixa
rocznie

200

krajów używa
Zabbixa

Dlaczego warto wdrożyć monitoring Zabbix

Ikonka ogólnodostępność Monitoring systemów IT

Ogólnodostępne, stabilne narzędzie

System Zabbix to darmowe narzędzie, zapewniające zbieranie kompleksowych informacji o całym środowisku IT. Może być wykorzystywane w dowolnej branży, w tym w środowisku produkcyjnym (wersja LTS) i skali. Umożliwia kontrolowanie działania praktycznie każdego parametru serwera lub urządzenia sieciowego. Posiada rozbudowane możliwości modyfikacji, zależnie od potrzeb użytkownika.

Ikonka wydajność Monitoring systemów IT

Wydajna infrastruktura

Dobrze zaprojektowany system pozwala uniknąć większości problemów związanych z wydajnością i dostępnością zasobów. Zgromadzone informacje pozwalają na zaprojektowanie alarmów, automatycznych działań naprawczych i przygotowanie standardowych procedur. Dzięki niemu można łatwo zidentyfikować obszary, w których należy wprowadzić usprawnienia, precyzyjnie dostroić wszystkie elementy i dobrać optymalny osprzęt. System ułatwia również planowanie modernizacji infrastruktury i prac serwisowych.

Ikonka łatwość konfiguracji Monitoring systemów IT

Łatwa konfiguracja

W podstawowej konfiguracji Zabbix pozwala na monitoring standardowych protokołów sieciowych, które nie wymagają instalacji agentów (SMTP, ICMP, SSH, TELNET, IPMI, JPX, HTTP/ HTTPS). Monitorowanie urządzeń może odbywać się poprzez podanie adresów IP, wyszukanie działających serwisów systemowych lub użycie protokołu SNMP. Dzięki dostępności gotowych, darmowych szablonów, podstawowa konfiguracja Zabbixa jest maksymalnie uproszczona. A możliwości uruchamiania stryptów — praktycznie nieograniczone.

Ikonka monitorowanie serwerów Monitoring systemów IT

Monitorowanie serwerów i ich komponentów

Korzystając z agentów, system Zabbix może monitorować pracę serwerów i ich komponentów — obciążenie procesorów, kart sieciowych i pamięci, ilość miejsca na dyskach twardych. Zabbix obsługuje zarówno adresację IPv4, jak i IPv6, dzięki czemu może być używany w środowiskach mieszanych. Zabbix umożliwia również monitorowanie stron internetowych.

Ikonka agregacja Monitoring systemów IT

Agregacja i wizualizacja danych

Zabbix zapewnia: powiadomienia w przypadku wystąpienia problemu, automatyczną rejestrację zgłoszeń/ticketów i automatyczne raporty na zakończenie dnia/miesiąca. Zabbix umożliwia wysyłanie informacji o awarii mailem, poprzez SMS-y, czy za pośrednictwem podłączonej do serwera, aplikacji monitorującej. Dodatkowo odpowiednie skrypty pozwalają na wykorzystanie innych typów komunikatorów — Skype, WhatsApp, Facebook czy Messenger. Zarządzanie systemem, możliwe jest za pośrednictwem przejrzystego interfejsu webowego. Statystyki monitorowanych obiektów, prezentowane są w postaci czytelnych grafik i wykresów. Dodatkowo Zabbix umożliwia integrację z systemami wizualizacji, np. Grafaną czy Uinnova Inc.

Ikonka skalowalność Monitoring systemów IT

Skalowalny

Zabbix został zaprojektowany z myślą o rozbudowie małych środowisk z kilkoma urządzeniami do dużych z tysiącami monitorowanych urządzeń. Zabbix z powodzeniem może monitorować ponad 100 000 urządzeń, co w praktyce oznacza, że Zabbix jest w stanie przetwarzać ponad 3 000 000 operacji na minutę i codziennie gromadzić gigabajty danych historycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnych i wydajnych algorytmów, które wykorzystują nowoczesną modułowość sprzętu i oprogramowania.

Ikonka bezpieczeństwo Monitoring systemów IT

Pełne bezpieczeństwo

Dostęp do interfejsu użytkownika Zabbix można uzyskać za pośrednictwem połączenia chronionego SSL. Dzięki obsłudze szyfrowania można zabezpieczyć komunikację między oddzielnymi komponentami Zabbix (takimi jak serwer Zabbix, serwery proxy, agenci i narzędzia wiersza poleceń) za pomocą protokołu Transport Layer Security (TLS) v.1.2. Szyfrowanie jest opcjonalne i konfigurowalne dla poszczególnych komponentów.

Opinie użytkowników monitoringu Zabbix

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Najlepsza aplikacja
do monitorowania bezpieczeństwa

Zabbix to najlepsze oprogramowanie typu open source, do monitorowania różnych komponentów IT, w tym sieci, serwerów, maszyn wirtualnych i usług w chmurze. To doskonałej jakości narzędzie, zapewniające pełne bezpieczeństwo danych.

Gartner Peer Insights

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Duże możliwości
w zakresie monitorowania sieci

Dla mnie Zabbix to najbardziej kompletne oprogramowanie do monitorowania sieci. Umożliwia monitorowanie wydajności i dostępności wszystkich usług, od aplikacji po urządzenia takie jak serwery, hosty, routery i wiele innych.

Gartner Peer Insights

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Monitorowanie
w czasie rzeczywistym

Zabbix pomaga w monitorowaniu aplikacji i sieci. Najbardziej podoba mi się w nim elastyczny pulpit, który można skonfigurować zgodnie z potrzebami administratora. Do monitorowania dużego systemu, Zabbix może być twoim pierwszym wyborem.

Gartner Peer Insights

Proof of concept
przed wdrożeniem Zabbixa

Czy monitoring Zabbix spełni moje oczekiwania? Czy integracja z Zabbixem jest możliwa
i przyniesie oczekiwane efekty? Czy korzyści zrównoważą poniesione koszty?

Proof of concept, czyli wdrożenie testowej, prezentacyjnej wersji systemu Zabbix, to idealne rozwiązanie dla firm, które planują wdrożenie Zabbixa, ale najpierw chciałyby przetestować system pod kątem swoich potrzeb, oczekiwań i integracji. System prezentacyjny może być zainstalowany na serwerach Aplitt albo w środowisku klienta i w żadnym stopniu nie wpływa na inne funkcjonujące w firmie systemy. Dodatkowo Proof of concept znacznie upraszcza i przyspiesza proces wdrożenia produkcyjnej wersji Zabbixa.

Audyt przedwdrożeniowy, konsulting i wsparcie

Starszy operator ds. monitoringu Infrastruktury IT Krzysztof Monitoring Systemów IT

Audyt przedwdrożeniowy,
konsulting i wsparcie

Nie korzystasz z systemu monitoringu infrastruktury IT i planujesz jego wdrożenie? Nie wiesz, w jakich obszarach system znajdzie zastosowanie? Z jakimi systemami powinien być zintegrowany? A może korzystasz z systemu, ale chciałbyś usprawnić jego działanie?

Nasi specjaliści pomogą zaprojektować odpowiedni system monitoringu, dobiorą optymalny sprzęt do wybranego rozwiązania, a także wyskalują środowisko. Skorzystaj z porad naszych ekspertów, którzy pomogą Ci uzyskać lepszy i szybszy zwrot z inwestycji w IT, udzielą profesjonalnego wsparcia w zakresie projektowania architektury i specyfikacji sprzętu i podzielą się z Tobą wiedzą wieloletniego użytkownika systemu.

Ikonka audyt Monitoring systemów IT

Audyt przedwdrożeniowy

Każde wdrożenie systemu monitoringu powinno być poprzedzone audytem i szczegółową analizą potrzeb biznesowych i funkcjonalnych klienta. Oprócz audytów infrastruktury, która ma być objęta monitoringiem, wykonujemy również audyty już istniejących rozwiązań. Na tej podstawie przygotujemy indywidualną ofertę wdrożenia i szczegółowy raport o tym, jaki model monitoringu jest Ci naprawdę potrzebny.

Ikonka konsulting Monitoring systemów IT

Konsulting

Oferujemy konsultacje w zakresie architektury i wyskalowania środowiska monitoringu, budowy systemu zbierania i przetwarzania logów w oparciu o ElasticSearch, Logstash, Kibana, jak również pomoc we wdrożeniu bardziej zaawansowanych form monitoringu (monitoring usług biznesowych, monitoring dedykowany). Nasz konsulting obejmuje także usprawnianie już istniejących systemów.

Ikonka wsparcie powdrożeniowe Monitoring systemów IT

Wsparcie powdrożeniowe

Klientom oczekującym stałego wsparcia ekspertów, proponujemy zawarcie ramowej umowy, w ramach której nasi eksperci rozwiązują problemy z monitoringiem, udzielają wsparcia w zakresie instalacji i konfiguracji Zabbixa oraz naprawiają błędy w działaniu aplikacji. Jako certyfikowany parter Zabbixa możemy na preferencyjnych warunkach, zapewnić autoryzowane wsparcie producenta.

Wdrożenie monitoringu Zabbix

Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

Wdrożenie monitoringu Zabbix

Obrazek Wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury

Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

Obrazek Wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury

Wybrane wdrożenia

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Wdrożony i utrzymywany
w trybie 365/7/24…

system monitoringu Zabbix, zabezpiecza ciągłość funkcjonowania 342 oddziałów firmy w całej Polsce, w tym: witryn internetowych, portali i infrastruktury IT. Firma Aplitt monitoruje poprawność działania 104 tys. parametrów — corowych aplikacji, bazy danych, serwerów i sieci, logów systemowych, systemu UPS i parametrów środowiska — temperatura, wilgotność, strefy ciepła i zimna.

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Dzięki wdrożeniu systemu
monitoringu…

oraz usług utrzymania i administracji, zyskaliśmy bezpieczeństwo, stabilność i komfort prowadzenia biznesu. Skutecznie zapobiegamy przestojom usług. Ograniczyliśmy koszty awarii infrastruktury i znacznie zmniejszyliśmy ryzyko realnej utraty klientów. Aplitt gwarantuje błyskawiczną reakcję na zbliżające się problemy infrastruktury, jeszcze przed telefonem od użytkownika.

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Firma Aplitt wykonała
usługi automatyzacji…

instalacji i aktualizacji agentów Zabbix na zróżnicowanym środowisku Windows / Linux, przy jednoczesnym zachowaniu jednorodności konfiguracji, zgodnie ze standardem przedstawionym w repozytorium git z użyciem Ansible.
Rekomenduję firmę Aplitt, jako godnego zaufania partnera biznesowego oferującego usługi na najwyższym poziomie.

Integracja monitoringu Zabbix

Administrator ds. Monitoringu Infrastruktury IT Mateusz Konsulting do systemu monitoringu IT

Integracja monitoringu Zabbix

Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

Ikonka systemy ticketowe Monitoring systemów IT

Systemy ticketowe / pomocy technicznej
(np. Jira, ServiceNow, Zendesk itp.).

Ikonka konfiguracja Monitoring systemów IT

Systemy zarządzania konfiguracją
(np. Ansible, Puppet itp.).

Ikonka systemy wiadomości Monitoring systemów IT

Systemy przesyłania wiadomości
(np. Telegram, Slack, PagerDuty, Microsoft Teams itp.).

Ikonka systemy dostaw Monitoring systemów IT

Systemy do śledzenia poziomów zapasów, zamówień, sprzedaży i dostaw.

Ikonka systemy wizualizacji Monitoring systemów IT

Systemy wizualizacji / raportowania
(np. Grafana, JasperReports itp.).

Ikonka systemy informatyczne Monitoring systemów IT

Dowolne aplikacje
z otwartym interfejsem programistycznym (API).

Monitorowanie infrastruktury IT w oparciu o Zabbix

Monitorowanie infrastruktury IT
w oparciu o Zabbix

W zależności od potrzeb możemy  monitorować infrastrukturę, aplikacje i usługi Klienta, w dowolnej siedzibie na terenie całego kraju, w Data Center Aplitt, zdalnie i w chmurze.

Podstawowy poziom monitoringu obejmuje kontrolę dostępności infrastruktury sieciowo-serwerowej, a więc monitorowanie pracy poszczególnych maszyn fizycznych i wirtualnych, warunków środowiskowych, takich jak temperatura elementów, pobór mocy, obciążenie łączy internetowych i tym podobnych aspektów ściśle związanych ze sprzętem. Przejście na wyższy poziom zarządzania oznacza wdrożenie mechanizmów monitoringu na poziomie systemu operacyjnego, kontrolowanie uruchomionych procesów i stanu aplikacji.

Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT powiadomienia poprzez SMS mail telefon

Powiadomienia
poprzez SMS, e-mail, telefon

Ikonka mała Monitoring Systemów IT integracja z systemami Helpdesk

Integracja
z systemami Helpdesk

Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT rozbudowany moduł raportowania

Rozbudowany
moduł raportowania

Ikonka Co monitorujemy Monitoring Systemów IT

Na poziomie podstawowym

Parametry działania serwerów fizycznych i wirtualnych
Parametry urządzeń sieciowych
Obciążenie łączy internetowych i warunków środowiskowych
Temperatura podzespołów
Pobór mocy

Na poziomie zaawansowanym

Systemy operacyjne
Usługi
Uruchomione procesy
Stan aplikacji

Infrastrukturę sieciową

Dostępność i wydajność urządzeń sieciowych
Statusy portów sieciowych
Analiza ruchu sieciowego
Automatyczne wykrywanie i dodawanie urządzeń sieciowych

Infrastrukturę serwerową

Maszyny wirtualne
Hypervisory VMware, Hyper-V oraz Citrix Xen server
Serwisy, procesy i poprawność wykonania skryptów
Serwery i serwery fizyczne poprzez IPMI
Active Directory, MS SQL oraz MS Exchange
Systemy Storage

Z bloga ekspertów

thumb image

Handy Tips #9: Mapowanie wartości w Zabbix

czyli sposób na czytelne dane
thumb image

Handy Tips #8: Wyodrębnianie metryk z danych strukturalnych za pomocą Zabbix

za pomocą wstępnego przetwarzania Zabbix
thumb image

Efektywny monitoring sieci i infrastruktury IT – jak go prowadzić

Czyli efektywny monitoring sieci i infrastruktury IT ważny jak nigdy
Trener Robert Szkolenia Zabbix Monitoring Systemów IT

Szkolenia Zabbix

Jesteś użytkownikiem systemu Zabbix, inżynierem serwisu, administratorem infrastruktury serwerowej i systemów informatycznych? Jesteś już posiadaczem certyfikatu Zabbix i chcesz podnieść swoje kwalifikacje? A może po prostu chcesz poszerzyć wachlarz swoich kompetencji o przydatne i pożądane na rynku pracy umiejętności?

Na szkoleniu krok po kroku pokażemy, jak Zabbix może zminimalizować ryzyko awarii infrastruktury IT i jak może pomóc w codziennej pracy administratora. Pokażemy możliwości integracji systemu i pomożemy właściwie go skonfigurować. Szkolenia autorskie prowadzimy w zakresie dostosowanym do  indywidualnych potrzeb uczestników.

Wypełnij formularz,
a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
  * pole wymagane

  Aplitt sp. z o.o.
  ul. Arkońska 11
  80-387 Gdańsk

  tel.: +48 58 782 82 82
  e-mail: dh@aplitt.pl

  Wypełnij formularz,
  a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
   * pole wymagane

   Aplitt sp. z o.o.
   ul. Arkońska 11
   80-387 Gdańsk

   tel.: +48 58 782 82 82
   e-mail: dh@aplitt.pl

   Summary
   Publisher Name
   Aplitt Sp. z o.o.
   Publisher Logo