Monitoring Zabbix 5.0.
Usługi wdrożeniowe od audytu
do monitorowania infrastruktury IT.

Monitoring Zabbix 5.0. Usługi od audytu
do monitorowania infrastruktury IT.

Łukasz Marek | Kierownik Działu Monitoringu

Łukasz Marek
Kierownik Działu
Monitoringu

3

lata współpracy
partnerskiej z Zabbixem

120000

monitorowanych
parametrów

11

lat doświadczenia
z Zabbixem

495000

pobrań Zabbixa
na świecie

200

krajów używa
Zabbixa

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Wypełnij formularz,
a nasz doradca
skontaktuje się z Tobą.

Skontaktuj się z nami Usługi Informatyczne dla firm Polska Trójmiasto

Chcę otrzymywać materiały handlowe i marketingowe od Aplitt sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Moje dane zawarte w formularzu będą przetwarzane, aby dostarczać mi (telefonicznie, poprzez e-mail / sms) materiały, dopasowane do moich zainteresowań.
Potrzebujemy Twoich danych, aby móc się z Tobą skontaktować. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Napisz!     dh@aplitt.pl     |     
Zadzwoń!     +48 58 782 82 82
Logo czarne Certified Partner Szkolenia Zabbix

Certyfikowany Partner Zabbix

Aplitt Certyfikowany Partner Zabbix

Certyfikowany Partner Zabbix

Aplitt, jako jedna z dwóch firm w Polsce, zdobyła status
certyfikowanego partnera firmy Zabbix.

To potwierdzenie naszego doświadczenia i wysokich kompetencji w zakresie wdrożenia, integracji i wsparcia rozwiązań opartych na oprogramowaniu Zabbix. Jako certyfikowany parter jesteśmy upoważnieni m.in. do odsprzedaży wsparcia i usług Zabbix, prowadzenia certyfikowanych szkoleń, czy organizacji spotkań z potencjalnymi klientami w biurze Zabbixa w Rydze. Wcześniej też jesteśmy informowani o planach rozwoju produktu.

Dlaczego warto wdrożyć monitoring Zabbix

Ikonka ogólnodostępność Monitoring systemów IT

Ogólnodostępne, stabilne narzędzie

System Zabbix to darmowe narzędzie, zapewniające zbieranie kompleksowych informacji o całym środowisku IT. Może być wykorzystywane w dowolnej branży, w tym w środowisku produkcyjnym (wersja LTS) i skali. Umożliwia kontrolowanie działania praktycznie każdego parametru serwera lub urządzenia sieciowego. Posiada rozbudowane możliwości modyfikacji, zależnie od potrzeb użytkownika.

Ikonka wydajność Monitoring systemów IT

Wydajna infrastruktura

Dobrze zaprojektowany system pozwala uniknąć większości problemów związanych z wydajnością i dostępnością zasobów. Zgromadzone informacje pozwalają na zaprojektowanie alarmów, automatycznych działań naprawczych i przygotowanie standardowych procedur. Dzięki niemu można łatwo zidentyfikować obszary, w których należy wprowadzić usprawnienia, precyzyjnie dostroić wszystkie elementy i dobrać optymalny osprzęt. System ułatwia również planowanie modernizacji infrastruktury i prac serwisowych.

Ikonka łatwość konfiguracji Monitoring systemów IT

Łatwa konfiguracja

W podstawowej konfiguracji Zabbix pozwala na monitoring standardowych protokołów sieciowych, które nie wymagają instalacji agentów (SMTP, ICMP, SSH, TELNET, IPMI, JPX, HTTP/ HTTPS). Monitorowanie urządzeń może odbywać się poprzez podanie adresów IP, wyszukanie działających serwisów systemowych lub użycie protokołu SNMP. Dzięki dostępności gotowych, darmowych szablonów, podstawowa konfiguracja Zabbixa jest maksymalnie uproszczona. A możliwości uruchamiania stryptów — praktycznie nieograniczone.

Ikonka monitorowanie serwerów Monitoring systemów IT

Monitorowanie serwerów i ich komponentów

Korzystając z agentów, system Zabbix może monitorować pracę serwerów i ich komponentów — obciążenie procesorów, kart sieciowych i pamięci, ilość miejsca na dyskach twardych. Zabbix obsługuje zarówno adresację IPv4, jak i IPv6, dzięki czemu może być używany w środowiskach mieszanych. Zabbix umożliwia również monitorowanie stron internetowych.

Ikonka agregacja Monitoring systemów IT

Agregacja i wizualizacja danych

Zabbix zapewnia: powiadomienia w przypadku wystąpienia problemu, automatyczną rejestrację zgłoszeń/ticketów i automatyczne raporty na zakończenie dnia/miesiąca. Zabbix umożliwia wysyłanie informacji o awarii mailem, poprzez SMS-y, czy za pośrednictwem podłączonej do serwera, aplikacji monitorującej. Dodatkowo odpowiednie skrypty pozwalają na wykorzystanie innych typów komunikatorów — Skype, WhatsApp, Facebook czy Messenger. Zarządzanie systemem, możliwe jest za pośrednictwem przejrzystego interfejsu webowego. Statystyki monitorowanych obiektów, prezentowane są w postaci czytelnych grafik i wykresów. Dodatkowo Zabbix umożliwia integrację z systemami wizualizacji, np. Grafaną czy Uinnova Inc.

Ikonka skalowalność Monitoring systemów IT

Skalowalny

Zabbix został zaprojektowany z myślą o rozbudowie małych środowisk z kilkoma urządzeniami do dużych z tysiącami monitorowanych urządzeń. Zabbix z powodzeniem może monitorować ponad 100 000 urządzeń, co w praktyce oznacza, że Zabbix jest w stanie przetwarzać ponad 3 000 000 operacji na minutę i codziennie gromadzić gigabajty danych historycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnych i wydajnych algorytmów, które wykorzystują nowoczesną modułowość sprzętu i oprogramowania.

Ikonka bezpieczeństwo Monitoring systemów IT

Pełne bezpieczeństwo

Dostęp do interfejsu użytkownika Zabbix można uzyskać za pośrednictwem połączenia chronionego SSL. Dzięki obsłudze szyfrowania można zabezpieczyć komunikację między oddzielnymi komponentami Zabbix (takimi jak serwer Zabbix, serwery proxy, agenci i narzędzia wiersza poleceń) za pomocą protokołu Transport Layer Security (TLS) v.1.2. Szyfrowanie jest opcjonalne i konfigurowalne dla poszczególnych komponentów.

Opinie użytkowników monitoringu Zabbix

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Najlepsza aplikacja
do monitorowania bezpieczeństwa

Zabbix to najlepsze oprogramowanie typu open source, do monitorowania różnych komponentów IT, w tym sieci, serwerów, maszyn wirtualnych i usług w chmurze. To doskonałej jakości narzędzie, zapewniające pełne bezpieczeństwo danych.

Gartner Peer Insights

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Duże możliwości
w zakresie monitorowania sieci

Dla mnie Zabbix to najbardziej kompletne oprogramowanie do monitorowania sieci. Umożliwia monitorowanie wydajności i dostępności wszystkich usług, od aplikacji po urządzenia takie jak serwery, hosty, routery i wiele innych.

Gartner Peer Insights

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Monitorowanie
w czasie rzeczywistym

Zabbix pomaga w monitorowaniu aplikacji i sieci. Najbardziej podoba mi się w nim elastyczny pulpit, który można skonfigurować zgodnie z potrzebami administratora. Do monitorowania dużego systemu, Zabbix może być twoim pierwszym wyborem.

Gartner Peer Insights

Audyt przedwdrożeniowy, konsulting i wsparcie

Starszy operator ds. monitoringu Infrastruktury IT Krzysztof Monitoring Systemów IT

Audyt przedwdrożeniowy,
konsulting i wsparcie

Nie korzystasz z systemu monitoringu infrastruktury IT i planujesz jego wdrożenie? Nie wiesz, w jakich obszarach system znajdzie zastosowanie? Z jakimi systemami powinien być zintegrowany? A może korzystasz z systemu, ale chciałbyś usprawnić jego działanie?

Nasi specjaliści pomogą zaprojektować odpowiedni system monitoringu, dobiorą optymalny sprzęt do wybranego rozwiązania, a także wyskalują środowisko. Skorzystaj z porad naszych ekspertów, którzy pomogą Ci uzyskać lepszy i szybszy zwrot z inwestycji w IT, udzielą profesjonalnego wsparcia w zakresie projektowania architektury i specyfikacji sprzętu i podzielą się z Tobą wiedzą wieloletniego użytkownika systemu.

Ikonka audyt Monitoring systemów IT

Audyt przedwdrożeniowy

Każde wdrożenie systemu monitoringu powinno być poprzedzone audytem i szczegółową analizą potrzeb biznesowych i funkcjonalnych klienta. Oprócz audytów infrastruktury, która ma być objęta monitoringiem, wykonujemy również audyty już istniejących rozwiązań. Na tej podstawie przygotujemy indywidualną ofertę wdrożenia i szczegółowy raport o tym, jaki model monitoringu jest Ci naprawdę potrzebny.

Ikonka konsulting Monitoring systemów IT

Konsulting

Oferujemy konsultacje w zakresie architektury i wyskalowania środowiska monitoringu, budowy systemu zbierania i przetwarzania logów w oparciu o ElasticSearch, Logstash, Kibana, jak również pomoc we wdrożeniu bardziej zaawansowanych form monitoringu (monitoring usług biznesowych, monitoring dedykowany). Nasz konsulting obejmuje także usprawnianie już istniejących systemów.

Ikonka wsparcie powdrożeniowe Monitoring systemów IT

Wsparcie powdrożeniowe

Klientom oczekującym stałego wsparcia ekspertów, proponujemy zawarcie ramowej umowy, w ramach której nasi eksperci rozwiązują problemy z monitoringiem, udzielają wsparcia w zakresie instalacji i konfiguracji Zabbixa oraz naprawiają błędy w działaniu aplikacji. Jako certyfikowany parter Zabbixa możemy na preferencyjnych warunkach, zapewnić autoryzowane wsparcie producenta.

Wdrożenie monitoringu Zabbix

Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

Wdrożenie monitoringu Zabbix

Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

Obrazek Wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury

Wybrane wdrożenia

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Wdrożony i utrzymywany
w trybie 365/7/24…

system monitoringu Zabbix, zabezpiecza ciągłość funkcjonowania 342 oddziałów firmy w całej Polsce, w tym: witryn internetowych, portali i infrastruktury IT. Firma Aplitt monitoruje poprawność działania 104 tys. parametrów — corowych aplikacji, bazy danych, serwerów i sieci, logów systemowych, systemu UPS i parametrów środowiska — temperatura, wilgotność, strefy ciepła i zimna.

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Dzięki wdrożeniu systemu
monitoringu…

oraz usług utrzymania i administracji, zyskaliśmy bezpieczeństwo, stabilność i komfort prowadzenia biznesu. Skutecznie zapobiegamy przestojom usług. Ograniczyliśmy koszty awarii infrastruktury i znacznie zmniejszyliśmy ryzyko realnej utraty klientów. Aplitt gwarantuje błyskawiczną reakcję na zbliżające się problemy infrastruktury, jeszcze przed telefonem od użytkownika.

Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

Firma Aplitt wykonała
usługi automatyzacji…

instalacji i aktualizacji agentów Zabbix na zróżnicowanym środowisku Windows / Linux, przy jednoczesnym zachowaniu jednorodności konfiguracji, zgodnie ze standardem przedstawionym w repozytorium git z użyciem Ansable.
Rekomenduję firmę Aplitt, jako godnego zaufania partnera biznesowego oferującego usługi na najwyższym poziomie.

Integracja monitoringu Zabbix

Administrator ds. Monitoringu Infrastruktury IT Mateusz Konsulting do systemu monitoringu IT

Integracja monitoringu Zabbix

Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

Ikonka systemy ticketowe Monitoring systemów IT

Systemy ticketowe / pomocy technicznej
(np. Jira, ServiceNow, Zendesk itp.).

Ikonka konfiguracja Monitoring systemów IT

Systemy zarządzania konfiguracją
(np. Ansible, Puppet itp.).

Ikonka systemy wiadomości Monitoring systemów IT

Systemy przesyłania wiadomości
(np. Telegram, Slack, PagerDuty, Microsoft Teams itp.).

Ikonka systemy dostaw Monitoring systemów IT

Systemy do śledzenia poziomów zapasów, zamówień, sprzedaży i dostaw.

Ikonka systemy wizualizacji Monitoring systemów IT

Systemy wizualizacji / raportowania
(np. Grafana, JasperReports itp.).

Ikonka systemy informatyczne Monitoring systemów IT

Dowolne aplikacje
z otwartym interfejsem programistycznym (API).

Monitorowanie infrastruktury IT w oparciu o Zabbix

Monitorowanie infrastruktury IT
w oparciu o Zabbix

W zależności od potrzeb możemy  monitorować infrastrukturę, aplikacje i usługi Klienta, w dowolnej siedzibie na terenie całego kraju, w Data Center Aplitt, zdalnie i w chmurze.

Podstawowy poziom monitoringu obejmuje kontrolę dostępności infrastruktury sieciowo-serwerowej, a więc monitorowanie pracy poszczególnych maszyn fizycznych i wirtualnych, warunków środowiskowych, takich jak temperatura elementów, pobór mocy, obciążenie łączy internetowych i tym podobnych aspektów ściśle związanych ze sprzętem. Przejście na wyższy poziom zarządzania oznacza wdrożenie mechanizmów monitoringu na poziomie systemu operacyjnego, kontrolowanie uruchomionych procesów i stanu aplikacji.

Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT powiadomienia poprzez SMS mail telefon

Powiadomienia
poprzez SMS, e-mail, telefon

Ikonka mała Monitoring Systemów IT integracja z systemami Helpdesk

Integracja
z systemami Helpdesk

Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT rozbudowany moduł raportowania

Rozbudowany
moduł raportowania

Ikonka Co monitorujemy Monitoring Systemów IT

Na poziomie podstawowym

Parametry działania serwerów fizycznych i wirtualnych
Parametry urządzeń sieciowych
Obciążenie łączy internetowych i warunków środowiskowych
Temperatura podzespołów
Pobór mocy

Na poziomie zaawansowanym

Systemy operacyjne
Usługi
Uruchomione procesy
Stan aplikacji

Infrastrukturę sieciową

Dostępność i wydajność urządzeń sieciowych
Statusy portów sieciowych
Analiza ruchu sieciowego
Automatyczne wykrywanie i dodawanie urządzeń sieciowych

Infrastrukturę serwerową

Maszyny wirtualne
Hypervisory VMware, Hyper-V oraz Citrix Xen server
Serwisy, procesy i poprawność wykonania skryptów
Serwery i serwery fizyczne poprzez IPMI
Active Directory, MS SQL oraz MS Exchange
Systemy Storage

Z bloga ekspertów

thumb image

Wszystko o szkoleniach Zabbix

Które szkolenie wybrać
thumb image

Co nowego w Zabbix 5.0

W zakresie użyteczności, bezpieczeństwa i integralności
thumb image

Wykrywanie i dodawanie hostów w Zabbixie

Jak zautomatyzować monitoring infrastruktury IT
Trener Robert Szkolenia Zabbix Monitoring Systemów IT

Szkolenia Zabbix

Jesteś użytkownikiem systemu Zabbix, inżynierem serwisu, administratorem infrastruktury serwerowej i systemów informatycznych? Jesteś już posiadaczem certyfikatu Zabbix i chcesz podnieść swoje kwalifikacje? A może po prostu chcesz poszerzyć wachlarz swoich kompetencji o przydatne i pożądane na rynku pracy umiejętności?

Na szkoleniu krok po kroku pokażemy, jak Zabbix może zminimalizować ryzyko awarii infrastruktury IT i jak może pomóc w codziennej pracy administratora. Pokażemy możliwości integracji systemu i pomożemy właściwie go skonfigurować. Szkolenia autorskie prowadzimy w zakresie dostosowanym do  indywidualnych potrzeb uczestników.

Summary
Publisher Name
Aplitt Sp. z o.o.
Publisher Logo