Monitoring Zabbix 5.0.
Usługi wdrożeniowe od audytu
do monitorowania infrastruktury IT.

Monitoring Zabbix 5.0. Usługi od audytu
do monitorowania infrastruktury IT.

Łukasz Marek | Kierownik Działu Monitoringu

Łukasz Marek
Kierownik Działu
Monitoringu

4

lata współpracy
partnerskiej z Zabbixem

120000

monitorowanych
parametrów

12

lat doświadczenia
z Zabbixem

1000000

pobrań Zabbixa
rocznie

200

krajów używa
Zabbixa

Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Wypełnij formularz,
a nasz doradca
skontaktuje się z Tobą.

Skontaktuj się z nami Usługi Informatyczne dla firm Polska Trójmiasto

  Chcę otrzymywać materiały handlowe i marketingowe od Aplitt sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Moje dane zawarte w formularzu będą przetwarzane, aby dostarczać mi (telefonicznie, poprzez e-mail / sms) materiały, dopasowane do moich zainteresowań.
  Potrzebujemy Twoich danych, aby móc się z Tobą skontaktować. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
  Napisz!     dh@aplitt.pl     |     
  Zadzwoń!     +48 58 782 82 82
  Napisz!
  dh@aplitt.pl
  Logo czarne Certified Partner Szkolenia Zabbix

  Certyfikowany Partner Zabbix

  Aplitt Certyfikowany Partner Zabbix

  Certyfikowany Partner Zabbix

  Aplitt, jako jedna z dwóch firm w Polsce, zdobyła status
  certyfikowanego partnera firmy Zabbix.

  To potwierdzenie naszego doświadczenia i wysokich kompetencji w zakresie wdrożenia, integracji i wsparcia rozwiązań opartych na oprogramowaniu Zabbix. Jako certyfikowany parter jesteśmy upoważnieni m.in. do odsprzedaży wsparcia i usług Zabbix, prowadzenia certyfikowanych szkoleń, czy organizacji spotkań z potencjalnymi klientami w biurze Zabbixa w Rydze. Wcześniej też jesteśmy informowani o planach rozwoju produktu.

  Dlaczego warto wdrożyć monitoring Zabbix

  Ikonka ogólnodostępność Monitoring systemów IT

  Ogólnodostępne, stabilne narzędzie

  System Zabbix to darmowe narzędzie, zapewniające zbieranie kompleksowych informacji o całym środowisku IT. Może być wykorzystywane w dowolnej branży, w tym w środowisku produkcyjnym (wersja LTS) i skali. Umożliwia kontrolowanie działania praktycznie każdego parametru serwera lub urządzenia sieciowego. Posiada rozbudowane możliwości modyfikacji, zależnie od potrzeb użytkownika.

  Ikonka wydajność Monitoring systemów IT

  Wydajna infrastruktura

  Dobrze zaprojektowany system pozwala uniknąć większości problemów związanych z wydajnością i dostępnością zasobów. Zgromadzone informacje pozwalają na zaprojektowanie alarmów, automatycznych działań naprawczych i przygotowanie standardowych procedur. Dzięki niemu można łatwo zidentyfikować obszary, w których należy wprowadzić usprawnienia, precyzyjnie dostroić wszystkie elementy i dobrać optymalny osprzęt. System ułatwia również planowanie modernizacji infrastruktury i prac serwisowych.

  Ikonka łatwość konfiguracji Monitoring systemów IT

  Łatwa konfiguracja

  W podstawowej konfiguracji Zabbix pozwala na monitoring standardowych protokołów sieciowych, które nie wymagają instalacji agentów (SMTP, ICMP, SSH, TELNET, IPMI, JPX, HTTP/ HTTPS). Monitorowanie urządzeń może odbywać się poprzez podanie adresów IP, wyszukanie działających serwisów systemowych lub użycie protokołu SNMP. Dzięki dostępności gotowych, darmowych szablonów, podstawowa konfiguracja Zabbixa jest maksymalnie uproszczona. A możliwości uruchamiania stryptów — praktycznie nieograniczone.

  Ikonka monitorowanie serwerów Monitoring systemów IT

  Monitorowanie serwerów i ich komponentów

  Korzystając z agentów, system Zabbix może monitorować pracę serwerów i ich komponentów — obciążenie procesorów, kart sieciowych i pamięci, ilość miejsca na dyskach twardych. Zabbix obsługuje zarówno adresację IPv4, jak i IPv6, dzięki czemu może być używany w środowiskach mieszanych. Zabbix umożliwia również monitorowanie stron internetowych.

  Ikonka agregacja Monitoring systemów IT

  Agregacja i wizualizacja danych

  Zabbix zapewnia: powiadomienia w przypadku wystąpienia problemu, automatyczną rejestrację zgłoszeń/ticketów i automatyczne raporty na zakończenie dnia/miesiąca. Zabbix umożliwia wysyłanie informacji o awarii mailem, poprzez SMS-y, czy za pośrednictwem podłączonej do serwera, aplikacji monitorującej. Dodatkowo odpowiednie skrypty pozwalają na wykorzystanie innych typów komunikatorów — Skype, WhatsApp, Facebook czy Messenger. Zarządzanie systemem, możliwe jest za pośrednictwem przejrzystego interfejsu webowego. Statystyki monitorowanych obiektów, prezentowane są w postaci czytelnych grafik i wykresów. Dodatkowo Zabbix umożliwia integrację z systemami wizualizacji, np. Grafaną czy Uinnova Inc.

  Ikonka skalowalność Monitoring systemów IT

  Skalowalny

  Zabbix został zaprojektowany z myślą o rozbudowie małych środowisk z kilkoma urządzeniami do dużych z tysiącami monitorowanych urządzeń. Zabbix z powodzeniem może monitorować ponad 100 000 urządzeń, co w praktyce oznacza, że Zabbix jest w stanie przetwarzać ponad 3 000 000 operacji na minutę i codziennie gromadzić gigabajty danych historycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnych i wydajnych algorytmów, które wykorzystują nowoczesną modułowość sprzętu i oprogramowania.

  Ikonka bezpieczeństwo Monitoring systemów IT

  Pełne bezpieczeństwo

  Dostęp do interfejsu użytkownika Zabbix można uzyskać za pośrednictwem połączenia chronionego SSL. Dzięki obsłudze szyfrowania można zabezpieczyć komunikację między oddzielnymi komponentami Zabbix (takimi jak serwer Zabbix, serwery proxy, agenci i narzędzia wiersza poleceń) za pomocą protokołu Transport Layer Security (TLS) v.1.2. Szyfrowanie jest opcjonalne i konfigurowalne dla poszczególnych komponentów.

  Opinie użytkowników monitoringu Zabbix

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Najlepsza aplikacja
  do monitorowania bezpieczeństwa

  Zabbix to najlepsze oprogramowanie typu open source, do monitorowania różnych komponentów IT, w tym sieci, serwerów, maszyn wirtualnych i usług w chmurze. To doskonałej jakości narzędzie, zapewniające pełne bezpieczeństwo danych.

  Gartner Peer Insights

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Duże możliwości
  w zakresie monitorowania sieci

  Dla mnie Zabbix to najbardziej kompletne oprogramowanie do monitorowania sieci. Umożliwia monitorowanie wydajności i dostępności wszystkich usług, od aplikacji po urządzenia takie jak serwery, hosty, routery i wiele innych.

  Gartner Peer Insights

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Monitorowanie
  w czasie rzeczywistym

  Zabbix pomaga w monitorowaniu aplikacji i sieci. Najbardziej podoba mi się w nim elastyczny pulpit, który można skonfigurować zgodnie z potrzebami administratora. Do monitorowania dużego systemu, Zabbix może być twoim pierwszym wyborem.

  Gartner Peer Insights

  Audyt przedwdrożeniowy, konsulting i wsparcie

  Starszy operator ds. monitoringu Infrastruktury IT Krzysztof Monitoring Systemów IT

  Audyt przedwdrożeniowy,
  konsulting i wsparcie

  Nie korzystasz z systemu monitoringu infrastruktury IT i planujesz jego wdrożenie? Nie wiesz, w jakich obszarach system znajdzie zastosowanie? Z jakimi systemami powinien być zintegrowany? A może korzystasz z systemu, ale chciałbyś usprawnić jego działanie?

  Nasi specjaliści pomogą zaprojektować odpowiedni system monitoringu, dobiorą optymalny sprzęt do wybranego rozwiązania, a także wyskalują środowisko. Skorzystaj z porad naszych ekspertów, którzy pomogą Ci uzyskać lepszy i szybszy zwrot z inwestycji w IT, udzielą profesjonalnego wsparcia w zakresie projektowania architektury i specyfikacji sprzętu i podzielą się z Tobą wiedzą wieloletniego użytkownika systemu.

  Ikonka audyt Monitoring systemów IT

  Audyt przedwdrożeniowy

  Każde wdrożenie systemu monitoringu powinno być poprzedzone audytem i szczegółową analizą potrzeb biznesowych i funkcjonalnych klienta. Oprócz audytów infrastruktury, która ma być objęta monitoringiem, wykonujemy również audyty już istniejących rozwiązań. Na tej podstawie przygotujemy indywidualną ofertę wdrożenia i szczegółowy raport o tym, jaki model monitoringu jest Ci naprawdę potrzebny.

  Ikonka konsulting Monitoring systemów IT

  Konsulting

  Oferujemy konsultacje w zakresie architektury i wyskalowania środowiska monitoringu, budowy systemu zbierania i przetwarzania logów w oparciu o ElasticSearch, Logstash, Kibana, jak również pomoc we wdrożeniu bardziej zaawansowanych form monitoringu (monitoring usług biznesowych, monitoring dedykowany). Nasz konsulting obejmuje także usprawnianie już istniejących systemów.

  Ikonka wsparcie powdrożeniowe Monitoring systemów IT

  Wsparcie powdrożeniowe

  Klientom oczekującym stałego wsparcia ekspertów, proponujemy zawarcie ramowej umowy, w ramach której nasi eksperci rozwiązują problemy z monitoringiem, udzielają wsparcia w zakresie instalacji i konfiguracji Zabbixa oraz naprawiają błędy w działaniu aplikacji. Jako certyfikowany parter Zabbixa możemy na preferencyjnych warunkach, zapewnić autoryzowane wsparcie producenta.

  Wdrożenie monitoringu Zabbix

  Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
  który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

  Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

  Wdrożenie monitoringu Zabbix

  Efektywnie wdrożymy system monitoringu,
  który umożliwi nieprzerwaną kontrolę środowiska IT.

  Wdrożenie systemu Zabbix zrealizujemy z wykorzystaniem wieloletnich doświadczeń w monitoringu. Dokładnie zaplanujemy wdrożenie — dobierzemy optymalną wersję programu i model monitoringu, dobierzemy bazę danych i oszacujemy miejsce na dysku. Oferujemy wdrożenie systemu Zabbix z wykorzystaniem zasobów Aplitt, jak również monitoring w dowolnej lokalizacji powierzonej przez Klienta via VPN.

  Obrazek Wdrożenie systemu monitoringu infrastruktury

  Wybrane wdrożenia

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Wdrożony i utrzymywany
  w trybie 365/7/24…

  system monitoringu Zabbix, zabezpiecza ciągłość funkcjonowania 342 oddziałów firmy w całej Polsce, w tym: witryn internetowych, portali i infrastruktury IT. Firma Aplitt monitoruje poprawność działania 104 tys. parametrów — corowych aplikacji, bazy danych, serwerów i sieci, logów systemowych, systemu UPS i parametrów środowiska — temperatura, wilgotność, strefy ciepła i zimna.

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Dzięki wdrożeniu systemu
  monitoringu…

  oraz usług utrzymania i administracji, zyskaliśmy bezpieczeństwo, stabilność i komfort prowadzenia biznesu. Skutecznie zapobiegamy przestojom usług. Ograniczyliśmy koszty awarii infrastruktury i znacznie zmniejszyliśmy ryzyko realnej utraty klientów. Aplitt gwarantuje błyskawiczną reakcję na zbliżające się problemy infrastruktury, jeszcze przed telefonem od użytkownika.

  Opinia Szkolenia Zabbix cudzysłów

  Firma Aplitt wykonała
  usługi automatyzacji…

  instalacji i aktualizacji agentów Zabbix na zróżnicowanym środowisku Windows / Linux, przy jednoczesnym zachowaniu jednorodności konfiguracji, zgodnie ze standardem przedstawionym w repozytorium git z użyciem Ansable.
  Rekomenduję firmę Aplitt, jako godnego zaufania partnera biznesowego oferującego usługi na najwyższym poziomie.

  Integracja monitoringu Zabbix

  Administrator ds. Monitoringu Infrastruktury IT Mateusz Konsulting do systemu monitoringu IT

  Integracja monitoringu Zabbix

  Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

  Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

  Zabbix API zapewnia dużą elastyczność w zakresie integracji z aplikacjami korporacyjnymi. Oferujemy integrację z bazą CMDB, dowolnym HelpDeskiem, wszelkimi aplikacjami posiadającymi API oraz Grafaną do analizowania i wizualizacji danych, która pozwoli tworzyć przejrzyste raporty.

  Do integracji z innymi systemami w Zabbixie zostały przewidziane bardzo rozbudowane API, umożliwiające wykorzystanie takich narzędzi jak Ruby, Python, Perl, PHP, Java albo skrypty shell. W ramach integracji oferujemy również wsparcie wdrożonych rozwiązań oraz dedykowane raporty tworzone przez naszych specjalistów.

  Ikonka systemy ticketowe Monitoring systemów IT

  Systemy ticketowe / pomocy technicznej
  (np. Jira, ServiceNow, Zendesk itp.).

  Ikonka konfiguracja Monitoring systemów IT

  Systemy zarządzania konfiguracją
  (np. Ansible, Puppet itp.).

  Ikonka systemy wiadomości Monitoring systemów IT

  Systemy przesyłania wiadomości
  (np. Telegram, Slack, PagerDuty, Microsoft Teams itp.).

  Ikonka systemy dostaw Monitoring systemów IT

  Systemy do śledzenia poziomów zapasów, zamówień, sprzedaży i dostaw.

  Ikonka systemy wizualizacji Monitoring systemów IT

  Systemy wizualizacji / raportowania
  (np. Grafana, JasperReports itp.).

  Ikonka systemy informatyczne Monitoring systemów IT

  Dowolne aplikacje
  z otwartym interfejsem programistycznym (API).

  Monitorowanie infrastruktury IT w oparciu o Zabbix

  Monitorowanie infrastruktury IT
  w oparciu o Zabbix

  W zależności od potrzeb możemy  monitorować infrastrukturę, aplikacje i usługi Klienta, w dowolnej siedzibie na terenie całego kraju, w Data Center Aplitt, zdalnie i w chmurze.

  Podstawowy poziom monitoringu obejmuje kontrolę dostępności infrastruktury sieciowo-serwerowej, a więc monitorowanie pracy poszczególnych maszyn fizycznych i wirtualnych, warunków środowiskowych, takich jak temperatura elementów, pobór mocy, obciążenie łączy internetowych i tym podobnych aspektów ściśle związanych ze sprzętem. Przejście na wyższy poziom zarządzania oznacza wdrożenie mechanizmów monitoringu na poziomie systemu operacyjnego, kontrolowanie uruchomionych procesów i stanu aplikacji.

  Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT powiadomienia poprzez SMS mail telefon

  Powiadomienia
  poprzez SMS, e-mail, telefon

  Ikonka mała Monitoring Systemów IT integracja z systemami Helpdesk

  Integracja
  z systemami Helpdesk

  Ikonka mała Korzyści Monitoring Systemów IT rozbudowany moduł raportowania

  Rozbudowany
  moduł raportowania

  Ikonka Co monitorujemy Monitoring Systemów IT

  Na poziomie podstawowym

  Parametry działania serwerów fizycznych i wirtualnych
  Parametry urządzeń sieciowych
  Obciążenie łączy internetowych i warunków środowiskowych
  Temperatura podzespołów
  Pobór mocy

  Na poziomie zaawansowanym

  Systemy operacyjne
  Usługi
  Uruchomione procesy
  Stan aplikacji

  Infrastrukturę sieciową

  Dostępność i wydajność urządzeń sieciowych
  Statusy portów sieciowych
  Analiza ruchu sieciowego
  Automatyczne wykrywanie i dodawanie urządzeń sieciowych

  Infrastrukturę serwerową

  Maszyny wirtualne
  Hypervisory VMware, Hyper-V oraz Citrix Xen server
  Serwisy, procesy i poprawność wykonania skryptów
  Serwery i serwery fizyczne poprzez IPMI
  Active Directory, MS SQL oraz MS Exchange
  Systemy Storage

  Z bloga ekspertów

  thumb image

  Skrypty zewnętrzne Zabbixa

  Czyli gdzie system nie może, tam ludzi pośle
  thumb image

  Wszystko o szkoleniach Zabbix

  Które szkolenie wybrać
  thumb image

  Co nowego w Zabbix 5.0

  W zakresie użyteczności, bezpieczeństwa i integralności
  Trener Robert Szkolenia Zabbix Monitoring Systemów IT

  Szkolenia Zabbix

  Jesteś użytkownikiem systemu Zabbix, inżynierem serwisu, administratorem infrastruktury serwerowej i systemów informatycznych? Jesteś już posiadaczem certyfikatu Zabbix i chcesz podnieść swoje kwalifikacje? A może po prostu chcesz poszerzyć wachlarz swoich kompetencji o przydatne i pożądane na rynku pracy umiejętności?

  Na szkoleniu krok po kroku pokażemy, jak Zabbix może zminimalizować ryzyko awarii infrastruktury IT i jak może pomóc w codziennej pracy administratora. Pokażemy możliwości integracji systemu i pomożemy właściwie go skonfigurować. Szkolenia autorskie prowadzimy w zakresie dostosowanym do  indywidualnych potrzeb uczestników.

  Summary
  Publisher Name
  Aplitt Sp. z o.o.
  Publisher Logo