Wszystko o szkoleniach z monitoringu Zabbix

Szkolenie innych to duża odpowiedzialność. Odpowiednie przekazanie wiedzy, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, tak, aby kursanci wykorzystali ją potem w swojej pracy, jest nie tylko zdaniem trudnym, ale i wymagającym dużego doświadczenia.

Dlaczego prowadzimy szkolenia

Od wielu lat nasz Dział Monitoringu w swojej pracy wykorzystuje Zabbix – jeden z najpopularniejszych systemów do monitoringu sieci i infrastruktury IT na świecie. Stale podnosiliśmy kompetencje w zakresie Zabbixa i zależało nam na ich potwierdzeniu i udokumentowaniu. W Polsce nie było wtedy certyfikowanych trenerów Zabbix, którzy mogliby przeprowadzić certyfikacje naszych pracowników, dlatego skorzystaliśmy z opcji, jaką jest możliwość organizacji ogólnodostępnego szkolenia w siedzibie naszej firmy. Szkolenie zostało oficjalnie ogłoszone na stronie Zabbix i w ten sposób do grupy szkoleniowej mogli dołączyć ludzie z całego świata. Trenerem uczestników był specjalista Zabbix, który przyjechał z Łotwy właśnie w tym celu.

Teraz przeszkolenie w zakresie obsługi Zabbixa w Polsce jest bardzo proste! W naszym zespole mamy certyfikowanego trenera Zabbix, który został upoważniony przez producenta do prowadzenia autoryzowanych szkoleń Zabbix. Uczestnicy organizowanych przez nas warsztatów otrzymują, honorowane na całym świecie, certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Jak można zapisać się na takie szkolenie?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę:

i wybierzesz odpowiednie dla siebie szkolenie. Wypełnisz formularz zgłoszeniowy i gotowe! Nasz koordynator ds. organizacji szkoleń będzie się z Tobą kontaktował na bieżąco i przekazywał wszystkie najważniejsze informacje organizacyjne. A Ty możesz pakować walizkę i ruszać do pięknego Gdańska lub spokojnie czekać na termin w swoim domu, jeżeli wybrałeś formę szkolenia online.

Adam Kłodnicki, Aplitt

Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

 • proof of concept, czyli wdrożenie prezentacyjnej wersji systemu Zabbix
 • konsultacje w zakresie konfiguracji monitoringu i automatyzacji infrastruktury
 • monitoring IT 24/7
 • wsparcie powdrożeniowe w tym autoryzowane wsparcie producenta
 • szkolenia użytkownika
Skontaktuj się!

Które szkolenie wybrać

Podpowiadamy! W naszej ofercie znajdziesz zarówno szkolenia, które kończą się egzaminem i otrzymaniem oficjalnego certyfikatu Zabbix, jak i szkolenia autorskie, oparte na naszym wieloletnim doświadczeniu pracy z Zabbix i problemami, jakie mogą napotkać użytkownicy. Najważniejszym atutem szkoleń jest połączenie teorii z praktyką. Trener prezentuje i wprowadza zajęcia praktyczne w zakresie większości poruszanych zagadnień.

Szkolenia autoryzowane

Szkolenia autoryzowane prowadzimy na 5 poziomach: User, Specialist, Professional oraz Expert. Każde z tych szkoleń kończy się otrzymaniem dwóch certyfikatów. Pierwszy z nich jest potwierdzeniem uczestnictwa w danym warsztacie, drugi wydawany jest uczestnikowi, który ten zdał egzamin kończący szkolenie i potwierdza uzyskanie odpowiedniego tytułu: Zabbix Certified User, Zabbix Certified Specialist, Zabbix Certified Professional lub Zabbix Certified Expert.

 • Zabbix Certified User (ZCU) to szkolenie skierowane do początkujących administratorów, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z oprogramowaniem lub obsługują, już skonfigurowany przez innych, system monitoringu sieci i infrastruktury IT. Podczas szkolenia certyfikowany trener Zabbix przedstawia podstawowe pojęcia oraz funkcjonalności, przeprowadza przez profil użytkownika oraz proces weryfikacji i obsługi zgłoszeń. Co ważne, nie jest to szkolenie obowiązkowe. Ścieżkę szkoleniową można rozpocząć od kolejnego etapu, jakim jest Zabbix Certified Specialist. Szkolenia Zabbix Certified User prowadzimy wyłącznie online.
 • Zabbix Certified Specialist (ZCS) to 5-dniowe warsztaty przeznaczone dla administratorów, którzy znają już system monitoringu IT w podstawowym zakresie, ale potrzebują wzbogacić swoją wiedzę, gdyż ich zadaniem jest instalacja, konfiguracja i obsługa systemu Zabbix w małej lub średniej firmie. Podczas tygodniowego szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. z podstawową architekturą systemu monitoringu sieci, Zabbix Agentem oraz przechodzą przez proces instalacji oprogramowania, tworzenia nowego użytkownika, sprawdzania i zbierania danych czy poprawnego przygotowania i odczytywania wizualizacji. Szkolenia Zabbix Certified Specialist prowadzimy zgodnie z wymaganiami uczestników – stacjonarnie lub online.
 • Zabbix Certified Professional (ZCP) to kolejny etap na ścieżce Zabbixa. W tym 3-dniowym szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które uczestniczyły w szkoleniu ZCS, natomiast do kończącego egzaminu mogą podejść wyłącznie ci, którzy zakończyli egzamin ZCS z pozytywnym wynikiem. Warsztaty ZCP rozszerzają tematykę poruszaną podczas ZCS. Uczestnicy pozyskują wiedzę m.in. z zakresu monitoringu rozproszonego, szyfrowania, skalowania czy dostrajania wydajności. Program ZCP zakłada również naukę integracji Zabbixa z innymi systemami, konfiguracji Zabbix Servera i Zabbix Agenta oraz wykorzystywania większych uprawnień użytkowników systemu monitoringu sieci i infrastruktury. Szkolenia Zabbix Certified Professional prowadzimy zgodnie z wymaganiami uczestników – stacjonarnie lub online.
 • Zabbix Certified Expert (ZCE) jest ostatnim tytuł do zdobycia na ścieżce kwalifikacji Zabbixa. To wymagające 5-dniowe szkolenie przeznaczone dla najbardziej zaawansowanych administratorów, którzy uzyskali dwa poprzednie certyfikaty – Zabbix Certified Specialist oraz Zabbix Certified Professional. W trosce o komfort i lepszą jakość przekazywanych treści szkolenie to odbywa się w mniejszych grupach – do 8 osób. Podczas warsztatów ZCE uczestnicy zdobywają wiedzę niezbędną do projektowania i utrzymywania wysoko wydajnych konfiguracji oraz kwalifikacje w zakresie API, HA/DR i partycjonowania DB. Poza tym to czas poznawania procesów Zabbix Servera LLD pozycji SNMP, JMX czy definiowalnych zasad LLD. Szkolenia Zabbix Certified Expert prowadzimy zgodnie z wymaganiami uczestników – stacjonarnie lub online.

Szkolenia autorskie

 • Jeśli dopiero zaczynasz pracę z systemem Zabbix zdecyduj się na wersję podstawową szkolenia. To warsztaty przeznaczone dla początkujących, którzy chcą nauczyć się instalować oprogramowanie i obsługiwać wszystkie podstawowe funkcjonalności systemu.

 • Z kolei szkolenie rozszerzone, trwające 3 dni, jest przeznaczone dla osób, które znają już system Zabbix, ale chcą odkryć możliwości konfiguracji i administracji oraz nowe metody rozwiązywania problemów. Dbając o komfort i szanując czas naszych kursantów, dajemy możliwość połączenia szkolenia podstawowego z rozszerzonym. Terminy szkoleń ustalane są tak, aby odbywały się one jedno po drugim. Dzięki temu możesz wziąć udział w obu szkoleniach autorskich.

 • Istnieje również możliwość dopasowania szkolenia autorskiego do indywidualnych potrzeb. W takim przypadku proponujemy szkolenie dedykowane, którego program dostosowywany jest do wymagań Klienta, który sam wskazuje, w jakich obszarach chciałby uzupełnić swoją wiedzę w zakresie Zabbixa. W ten sposób w szkoleniu biorą udział wyłącznie administratorzy z jednej organizacji, a podczas trwania warsztatów omawiane są zagadnienia, czy problemy związane z monitoringiem sieci i infrastruktury IT w konkretnej firmie.

Zainteresowany? Sprawdź najbliższe terminy szkoleń na https://aplitt.pl/szkolenia-zabbix/ i podnieś swoje kwalifikacje z Aplitt!

×

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu sprawi Ci przyjemność.

Jeśli chcesz, byśmy pokazali Ci jak to narzędzie sprawdzi się w Twojej firmie, po prostu zarezerwuj rozmowę.

SKONTAKTUJ SIĘ

Podziel się treścią:

Zostaw kontakt, aby dowiedzieć się więcej!

  Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z nami!

  Imię i nazwisko*:
  Firma*:
  Telefon*:
  E-mail*:
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi aktualności, informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. z o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi aktualności, informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. z o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.

  * pole wymagane

  Więcej informacji w Polityce Prywatności.
  Renata Milek | Specjalista ds. marketingu w Aplitt
  Renata Milek | Specjalista ds. marketingu w Aplitt
  Specjalista SEO z bagażem doświadczeń w sprzedaży B2B. absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Marketing Internetowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie fanka audiobooków, siatkówki i podcastów true crime.

  Zobacz także:

  thumb image

  14 grudnia 2021

  3 Zabbix MeetUp Online – zapis sesji Q&A


  Czytaj
  thumb image

  7 marca 2022

  Planujesz aktualizację systemu monitoringu IT? Sprawdź co nowego w Zabbix 6.0!


  Czytaj
  thumb image

  8 maja 2021

  Monitoring Baz Danych w Zabbix


  Czytaj

  Obejrzyj nasze filmy: