Praca grupowa w Microsoft 365. Co zyskujesz?

Microsoft 365 to intuicyjny, przyjazny, elastyczny i kompletny zestaw narzędzi oraz usług, który zaprojektowano po to, by poprawić efektywność, zapewnić optymalizację kosztów i ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Ma on też wiele zalet, wpływających na jakość codziennej pracy grupowej. Oto one.

Minimalizacja kosztów poprzez pracę grupową

Jeśli firma zatrudnia wielu pracowników korzystających stale z aplikacji biurowych, zakup pakietu Microsoft 365 jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na stałą optymalizację kosztów. W standardowych pakietach potrzebna jest osobna licencja dla każdego pracownika. W przypadku pakietów Microsoft w cenie jednej opłaty dostaje się konkretną liczbę licencji. Przy większych zespołach pracowników, a szczególnie gdy duża część z nich pracuje w terenie lub zdalnie, firma na tym zyskuje – i to niemało.

Dobrym przykładem jest pakiet Microsoft 365 Business. To rozwiązanie dla firm, które zatrudniają nie więcej niż 300 osób. W jego ramach użytkownicy otrzymują zestaw dopasowanych do potrzeb aplikacji biurowych. W jego skład wchodzą Word, Excel, PowerPoint, Teams, Outlook, OneDrive i SharePoint.

Warto pamiętać, że jedną z największych zalet pakietów Microsoft jest stały dostęp do najnowszych wersji oprogramowania. W klasycznej formie, jeśli wykupiło się np. oprogramowanie Microsoft Office 2016, to aktualizacja do nowszych programów będzie możliwa jedynie po zmianie licencji. W przypadku Office 365 aktualizacje są wliczone w cenę. Tak długo, jak opłacasz abonament, zawsze masz dostęp do najnowszych rozwiązań oferowanych przez producenta.

Teams i inne udogodnienia w Microsoft 365

Aplikacja Teams to narzędzie dedykowane do pracy grupowej w różnej wielkości zespołach osób. Jest połączeniem czatu, wirtualnego miejsca spotkań i obszaru roboczego. Pozwala na tworzenie struktur danych powiązanych z danym zespołem i uruchamianie aplikacji, które wnoszą do danego zespołu różne funkcjonalności.

Aplikacja Teams umożliwia szybką i sprawną komunikację przez czat, połączenia telefoniczne i wirtualne spotkania. Dzięki temu nie trzeba spotykać się w biurze, a wszystkie sprawy można załatwić „od ręki”.

Innym ciekawym udogodnieniem jest Yammer, który nie cieszy się dużą popularnością, choć jego potencjał coraz częściej doceniany jest przez duże firmy. Dlaczego? Yammer to usługa zaprojektowana z myślą o komunikacji korporacyjnej. Niektórzy nazywają go Facebookiem ze świata korporacji i jest w tym wiele racji. To dlatego, że Yammer pozwala na szybką komunikację w wielu formach, nie tylko tekstowej, ale również np. grafiki czy filmu.

Co ważne, Yammer umożliwia tworzenie oddzielnych grup użytkowników, np. pod kątem realizowanych przez nich projektów. Ciekawa jest też możliwość konfiguracji grup, które mogą się między sobą komunikować i korzystać z udostępnionych danych lub informować wyłącznie wewnątrz danego zespołu użytkowników.

Jeszcze jedną ciekawą rzeczą, wspomagającą pracę grupową, jest możliwość pisania własnych aplikacji za pomocą PowerApps. Można je przygotować w dość prosty sposób, który nie wymaga posiadania dużych kompetencji.

OneDrive a bezpieczna praca grupowa

OneDrive to usługa chmurowa, która pozwala przechowywać i chronić pliki, edytować ich treść z dowolnego miejsca na świecie, na dowolnym urządzeniu, a także udostępniać je innym, uprawnionym osobom. OneDrive jest rozwiązaniem, które priorytetyzuje bezpieczeństwo i możliwość konfigurowania dostępu do informacji, dzięki czemu w sposób łatwy można nimi zarządzać oraz edytować. Usługa funkcjonuje dzięki specjalistycznym systemom bezpieczeństwa, m.in. spełnianiu normy ISO 27018, będącej kodeksem postępowania dotyczący ochrony danych osobowych w chmurach obliczeniowych.

Każdy dostęp, który nie jest uprawniony, od razu jest sygnalizowany. Użytkownik otrzymuje wiadomość, ale także komunikat SMS z ostrzeżeniem. Wysoki poziom bezpieczeństwa jest gwarancją dobrze zaplanowanej pracy zespołów, bez zbędnego ryzyka.

Microsoft 365 zwiększa bezpieczeństwo również dzięki temu, że:

 • zabezpieczenia są zintegrowane w jeden pakiet, wydajnie współpracujący ze sobą we wszystkich aplikacjach;
 • pulpit nawigacyjny ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem tożsamości, danych, aplikacji i infrastruktury;
 • posiada mechanizmy uwierzytelniania wieloskładnikowego i warunkowego dostępu;
 • umożliwia zarządzanie zdarzeniami i alertami we wszystkich punktach końcowych, wiadomościach e-mail i tożsamościach;
 • aktualizacje zabezpieczeń są pobierane automatycznie w momencie ich udostępnienia.

Chmura danych, a praca zespołu z Microsoft 365

Kopiowanie plików i ich wysyłanie jest uciążliwe – szczególnie jeśli pracownik ma zamiar nadpisać wersję danego pliku, a później ją odesłać. Jeszcze większy bałagan robi się wtedy, gdy plik wędruje do kilku osób. To jeden z najczęstszych powodów straty czasu, pojawiania się błędów, a także dłuższego czasu realizacji zadań. Nie wspominając już o nieaktualnych wersjach ważnych dokumentów, które rozpowszechniane po firmie, mogą być powodem niemałego bałaganu…
Dzięki Microsoft 365 wszystkie narzędzia są dostępne z poziomu przeglądarki, co pozwala na korzystanie mobilne. Wystarczy posiadać łącze internetowe. Plik może być edytowany przez wiele osób jednocześnie, a nanoszone w nim zmiany są widoczne od razu, w czasie rzeczywistym.

Zdalnie możemy rozwiązać takie problemy jak: powolne uruchamianie systemu, optymalizacja systemu, instalacja programów i rozwiązywanie trudności z ich uruchamianiem, usuwanie wirusów i skutków ich działania, usuwanie niechcianych dodatków do przeglądarki, konfiguracja oprogramowania zewnętrznego, personalizacja ustawień, instalacja sterowników, konfiguracja routerów, odzyskiwanie usuniętych danych.

SharePoint – bezpieczna i praktyczna platforma

SharePoint to wielozadaniowa platforma, która pozwala na zarządzanie i zabezpieczanie stron internetowych oraz różnego rodzaju plików i dokumentów importowanym między serwem a klientem. Znacząco wpływa na działalność firmy, wspomagając obniżenie kosztów i usprawniając procesy.
W SharePoint tworzone są witryny, które są odpowiednikami szuflad w szafie z projektami. Każdy, kto loguje się do SharePoint, zostawia w nim informacje dla innych. Gdy kończy pracę nad danym plikiem, osoby są o tym powiadamiane.

Jeśli środowisko SharePoint zostanie dobrze zaprojektowane, sprawdzi się jako narzędzie do zarządzania dużym wolumenem informacji oraz dokumentów. To dlatego, że umożliwia tworzenie logicznej struktury informacji, a także przechowywanie plików np. w sekcji dedykowanej dla danego działu lub zespołu.

Microsoft 365 a praca grupowa – podsumowanie

Pakiety Office 365 od Microsoft to jedna ze ścieżek prowadzących do trwałego usprawnienia procesów wewnątrz firmy, które przyniosą jej wymierne korzyści finansowe. Pakiety Microsoft łączą zespół we wspólnej przestrzeni pracy, nawet jeśli członkowie są rozproszeni po świecie. Zapewnia też dostęp do wszystkich informacji 24/7 i możliwość samodzielnej optymalizacji procesów zarządzania i realizacji projektów.

Istotne jest również to, że Microsoft 365 pozwala na wspólną pracę w czasie rzeczywistym i przechowywanie plików w lokalizacji dostępnej dla wszystkich. Każdy jest na bieżąco z postępem prac, dzięki śledzeniu zmian. Co jednak może być najważniejsze, rozwiązania Microsoft zapewniają możliwość wymiany informacji między działami, zachęcając do tworzenia innowacyjnego i otwartego środowiska.

Dobrze, jeśli wybrane zestawy narzędzi, będą wspierać rozwój firmy i jej pracowników. Wspólna motywacja i dążenie do celów to niewątpliwie jedno z największych wyzwań, z jakimi dziś mierzą się przedsiębiorstwa – niezależnie od ich branży i wielkości.

>>> TUTAJ <<<

×

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu sprawi Ci przyjemność.

Jeśli chcesz, byśmy pokazali Ci jak to narzędzie sprawdzi się w Twojej firmie, po prostu zarezerwuj rozmowę.

SKONTAKTUJ SIĘ
Summary
Microsoft 365 - korzyści pracy grupowej
Article Name
Microsoft 365 - korzyści pracy grupowej
Description
Jak możesz zminimalizować koszty poprzez pracę grupową? Jakie narzędzia Microsoft 365 zapewnią optymalne warunki pracy?
Author
Publisher Name
APLITT. Human Face of IT
Publisher Logo

Podziel się treścią:

Zostaw kontakt, aby dowiedzieć się więcej!

  Zostaw kontakt, aby dowiedzieć się więcej!

  Imię i nazwisko*:
  Firma*:
  Telefon*:
  E-mail*:
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi aktualności, informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. z o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu w celu dostarczenia mi aktualności, informacji handlowych i marketingowych dotyczących produktów i usług z oferty Aplitt sp. z o.o., poprzez kontakt telefoniczny / sms / e-mail / komunikator.

  * pole wymagane

  Więcej informacji w Polityce Prywatności.
  Tomasz Piotrowski | Specjalista ds. marketingu w Aplitt
  Tomasz Piotrowski | Specjalista ds. marketingu w Aplitt
  W Aplitt zajmuje się głównie rozwojem komunikacji wewnętrznej poprzez firmowy serwis informacyjny i cykliczne spotkania pracowników. Współtworzył produkty innowacyjne, gdzie odpowiadał za przygotowania interfejsów użytkownika. Prywatnie dziennikarz ogólnopolskiego medium, konferansjer i organizator imprez kulturalnych.

  Zobacz także:

  thumb image

  29 sierpnia 2022

  Microsoft 365 dla firm – co kryje się pod pojęciem „elastycznej pracy”?


  Czytaj
  thumb image

  16 sierpnia 2022

  Paperless – co to jest? Co oznacza dla Twojego biura?


  Czytaj
  thumb image

  29 sierpnia 2022

  Microsoft 365 dla firm – jak pracę uczynić bardziej elastyczną


  Czytaj

  Obejrzyj nasze filmy:

  Summary
  Microsoft 365 - korzyści pracy grupowej
  Article Name
  Microsoft 365 - korzyści pracy grupowej
  Description
  Jak możesz zminimalizować koszty poprzez pracę grupową? Jakie narzędzia Microsoft 365 zapewnią optymalne warunki pracy?
  Author
  Publisher Name
  APLITT. Human Face of IT
  Publisher Logo