W jaki sposób Elektroniczny Obieg Dokumentów wpływa na komunikację?
Nie ulega wątpliwości, że Elektroniczny Obieg Dokumentów optymalizuje procesy biznesowe, ułatwia wykonywanie zadań oraz skraca czas codziennego poruszania się między dokumentami. Jednak pomimo licznych zalet, dopiero rok 2020 pokazał wielu firmom, że era papieru dobiega końca i czas postawić na nowe rozwiązania. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób EOD wpłynął na komunikację w przedsiębiorstwach? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.
Z tego artykułu dowiesz się:
Czym jest Elektroniczny Obieg Dokumentów?
Elektroniczny Obieg Dokumentów, nazywany też systemem zarządzania dokumentami to profesjonalne oprogramowanie, które cieszy się coraz większą popularnością, m.in. dlatego, że zapewnia łatwe i bezpieczne przechowywanie, udostępnianie i porządkowanie dokumentacji.
Jego rozbudowane moduły pozwalają na zbudowanie workflow wszystkich dokumentów w firmie, dzięki czemu następuje optymalizacja procesów, a także zwiększa się dynamika firmy.
Uniwersalny system odpowiada potrzebom każdego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość oraz rodzaj oferowanych usług.
Rok 2020 – pandemia a Elektroniczny Obieg Dokumentów
Firmy opierające swoją komunikację o dokumenty papierowe, w 2020 roku zderzyły się z nową rzeczywistością. Lockdown oraz praca zdalna zaskoczyły przedsiębiorstwa, szczególnie małe i średnie, które, jak pokazują statystyki, dotychczas preferowały papierowy sposób obsługi pism.
Choć pandemia pozostawiła po sobie żniwa, zmuszając wiele dobrze prosperujących biznesów do zakończenia działalności, niektórym udało się pokonać przeciwności, m.in. dzięki komunikacji wewnętrznej, która nie została zatrzymana.
Firmy, dzięki przejściu na rozwiązania z kultury paperless szybko zrozumiały, że spotkania zespołowe nie są trudne do zamienienia w wideokonferencje, a zarządzanie zasobami ludzkimi, przekazywanie zadań i obsługa pism online jest możliwa, dzięki dostosowaniu Elektronicznego Obiegu Dokumentów do potrzeb klienta.
Rok 2021 i 2022 – EOD jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród firm
W 2021 roku firmom udało się dostosować do nowego systemu pracy, a digitalizacja rozwiązań stała się częścią codzienności – nie tylko ze względu na nowy model pracy zdalnej lub hybrydowej, ale także inne zalety systemu.
Branże, które dotychczas miały niewiele wspólnego z rozwiązaniami digital, dziś potwierdzają, że poprzednie działania były mało wydajne, a EOD poprawiło procesy funkcjonowania całej organizacji.
Nie bez znaczenia jest także intuicyjna i prosta obsługa oraz szkolenia przeprowadzane przez firmę wdrażającą. My w Aplitt również stawiamy na regularne przekazywanie wiedzy, by jak najszybciej umożliwić pracownikom korzystanie z funkcji systemu.
Obieg Dokumentów w firmie – jakie są jego zalety?
EOD to przede wszystkim łatwiejsza optymalizacja i monitorowanie przepływu informacji oraz wygodna archiwizacja. Dzięki Elektronicznemu Obiegowi Dokumentów wyeliminujesz ryzyko utraty istotnych informacji, które w cyfrowych zasobach są skutecznie chronione przed kradzieżą lub przypadkowym wykasowaniem.
Ponadto dzięki EOD ograniczysz zużycie papieru do niezbędnego minimum i na stałe pozbędziesz się dokumentów z biurek pracowników oraz osobnego pomieszczenia, np. archiwum. Jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać Elektroniczny Obieg Dokumentów to bezpieczeństwo. Dostęp do poufnych i wrażliwych danych będą mieć jedynie pracownicy o stosownych uprawnieniach.
Bezpieczeństwo w czasach wzmożonych cyberataków na przedsiębiorstwa to jedna z pierwszych rzeczy, jakimi kierują się klienci, wybierając usługodawcę. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak dzięki EOD chronić się przed cyberprzestępstwami? Kliknij tutaj: https://aplitt.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow-cyberprzestepstwa/.
Jak Elektroniczny Obieg Dokumentów ułatwia komunikację?
Elektroniczny Obieg Dokumentów ułatwia komunikację, pozwalając na:
- łatwe przekazywanie dokumentów i nadawanie dostępów,
- redukcję ilości spotkań do minimum,
- oszczędzenie czasu poświęcanego na wysyłanie pism tradycyjnymi sposobami,
- wysyłanie powiadomień o nowych dokumentach i śledzenie, na jakim etapie znajduję się obsługa konkretnego pisma,
- obsługę pism bez konieczności dodatkowego zabezpieczania, np. zamykania ich w archiwum,
- szybkie wyszukanie dokumentu np. po numerze faktury,
- tworzenie własnych procesów workflow, dzięki którym to system dopasowuje się do potrzeb klienta, nie odwrotnie.
Nowe, łatwe obsługiwanie i przekazywanie dokumentów to szereg korzyści biznesowych oraz operacyjnych, ale także wyższy komfort codziennej pracy i satysfakcji zawodowej, która przełoży się na poprawę atmosfery w pracy!
Chcesz wiedzieć więcej? Elektroniczny Obieg Dokumentów – sprawdź szczegóły oferty.
Podziel się treścią: