kontakt@aplitt.pl +48 58 782 82 82

2 61

Aplitt po godzinach


ZAWODY EKIDEN za nami !!!


Nasza drużyna biegowa Aplitt uplasowała się na 19 miejscu na 247 drużyn startujących w mistrzostwach sztafet firmowych (76 miejsce na 706 sztafet w kategorii open).

Drużyna biegowa Aplitt już w sobotę 13 maja startuje w prestiżowym warszawskim maratonie sztafet Ekiden


Już po raz trzeci bierzemy w nim udział, a zespół naszych pracowników zasilają uczniowie z gdańskiego Zespołu Szkół Łączności. Razem tworzymy 6 super drużyn. Wspólne przygotowania, pod profesjonalnym okiem Radka Dudycza (lekkoatlety, długodystansowca, maratończyka) oraz pod opieką dietetyka i rehabilitanta, trwały od października, więc liczymy na życiówki.

Do zobaczenia!

 

Wykład dla ZSŁ


W ostatni piątek uczniowie naszej klasy patronackiej w Zespole Szkół Łączności wzięli udział w wykładzie, przygotowanym przez naszego partnera biznesowego Hewlett-Packard Enterprise.

Tematem wykładu były oczywiście nowoczesne technologie: najnowsze serwery i ich możliwości oraz tworzenie klastrów obliczeniowych, niezbędnych do obliczania algorytmów adaptacyjnych.

Prowadzący przedstawili wyzwania stojące przed samochodami autonomicznymi. Trudności zaprezentowali w oparciu o własny projekt rozpoznawania znaków drogowych, pokazali jak trudno komputerowi jest rozpoznać i poprawnie zidentyfikować kształty. Problem można rozwiązać za pomocą algorytmów tradycyjnych albo za pomocą algorytmów adaptacyjnych i sieci neuronowych. Omówiono również wady
i zalety tych rozwiązań.

Następny wykład już niedługo.

A dla zainteresowanych (poniżej ) link do demonstracyjnej gry, pokazującej zastosowania algorytmów adaptacyjnych

http://rednuht.org/genetic_cars_2/

 

Aplitt pracodawcą przyjaznym gdańskiej szkole zawodowej


Aplitt znalazł się wśród wąskiego grona firm nominowanych do nagrody w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta w Gdańsku: " Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej".
Celem Konkursu jest promowanie kształcenia zawodowego w mieście Gdańsku, a także wyróżnienie pracodawców zaangażowanych w proces kształcenia zawodowego gdańszczan.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Cieszymy się na dalszą współpracę z Zespołem Szkół Łączności.

Lekcja w terenie


10 lutego uczniowie aplittowej klasy Technikum Łączności wpadli do nas na lekcję w terenie.
Młodzi adepci IT zainteresowaniem przyglądali się sprzętom, a pracownicy dzielnie i z pasją opowiadali o budowie i wyposażeniu serwerowni.

Technikum jest OK!


17 lutego Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, w ramach Dni Otwartych, zorganizował konferencję "Technikum jest OK".

Dyrektor placówki Pani Jadwiga Piechowiak zaprosiła uczniów gimnazjów, by pokazać szkołę w nieco innym świetle. Konferencję prowadzili uczniowie ZSŁ, natomiast występowali przedstawiciele trójmiejskich firm, z których część to absolwenci ZSŁ!
Swoje prezentacje wygłosili pracownicy: Sevenet, Radmor, Sprint, Intel i Aplitt, pokazując jak wiedzę zdobytą w technikum przełożyć na karierę zawodową w świecie dzisiejszych i ...jutrzejszych technologii.
Uczniowie aktywnie słuchali przygotowanych wystąpień. Padło wiele ciekawych pytań, których autorzy zostali nagrodzeni.
Nasze stoisko odwiedziło kilkudziesięciu uczniów, by dopytać o naszą pracę, podzielić się wrażeniami z wystąpienia.

To była dla nas ogromna przyjemność, dziękujemy za Waszą energię i zapraszamy do naszej patronackiej klasy o profilu Technik Informatyk :)

Drużyna Aplitt :)

 

Aplittowa Wigilia 2016


W tym roku bawiliśmy się w Starym Maneżu, przy muzyce na żywo zespołu Rock&Feller.
Jak to bywa na aplittowych imprezach były taneczne akrobacje na parkiecie, zdrowa rywalizacja podczas konkursów oraz dużo śmiechu
i dobrego jedzenia oczywiście :)

Aplitt biega w terenie


Aplittowa drużyna biegowa kontynuuje aktywnie spotkania z Radosławem Dudyczem. Tym razem biegali z Mistrzem Polski w terenie. Jak zawsze dopisał dobry humor i rewelacyjna forma naszych biegaczy :)

Gdański Półmaraton


Jak widzicie nasza drużyna biegaczy jest niezwykle aktywna. Wzięli udział w październiku w kolejnej imprezie sportowej – w Gdańskim Półmaratonie. Czworo z naszych pięciu biegaczy na tej imprezie przebiegło swoje życiowe rekordy czasowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aplittowe sztafety


Podczas październikowej Sztafety Firm wystawiliśmy największą ilość sztafet – aż cztery!
Niektórzy z Aplittowych biegaczy przebiegli swoje życiówki – gratulujemy :)

Natomiast po sztafecie ekipa biegaczy wybrała się na wspólny obiad oraz kręgle.
Jak zawsze w tym gronie była dobra zabawa, dużo śmiechu i wzajemny doping.

Aplitt na Targach Future 3


20 października widzieliśmy się na Targach pracy Future 3, na Amber Expo. Jak co roku nie zawiedliście nas – dopisała frekwencja oraz bardzo pozytywna atmosfera. Rozmawialiśmy o firmie, naszych ofertach pracy, możliwościach rozwoju oraz o programie stażowym. Nasze Aplittowe gadżety cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Było dużo uśmiechu, żartów ale także merytorycznych rozmów o wykorzystywanych technologiach.

Do zobaczenia za rok! :)

Aplitt na Jubileuszu Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku


Nasza Pani Prezes Ewa Bereśniewicz – Kozłowska została zaproszona, by uczestniczyć w uroczystych obchodach 65lecia Zespołu Szkół Łączności. Impreza trwała dwa dni i między innymi odbył się konkurs o Patronie Szkoły, uroczyste ślubowanie klas pierwszych - w tym oczywiście naszej Aplittowej klasy informatycznej. Natomiast drugiego dnia zaproszeni uczestnicy wzięli udział w Gali jubileuszowej, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Dziękujemy za wspólne świętowanie :)

Aplitt na sportowo


10 września, po raz kolejny drużyna biegowa Aplitt wzięła udział we wspólnym starcie, tym razem
w 54 Biegu Westerplatte. Było naprawdę wspaniale - pogoda, atmosfera i kolejne życiówki. Bez wątpienia to, co najbardziej łączy ludzi, to wspólna pasja, podejście do życia i chęć wspólnego spędzania czasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników, zachęcamy do kibicowania naszej drużynie :)

Nowy sezon - pierwsze spotkanie


20 września w siedzibie naszej firmy odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z dwukrotnym mistrzem Polski w maratonie, Radosławem Dudyczem. Tym razem było to spotkanie teoretyczne, bez treningu. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko nasi Aplittowi biegacze, ale także uczniowie Zespołu Szkól Łączności, w której nie tylko mamy profilowaną informatyczną klasę, ale także sportowo angażujemy uczniów do naszej firmowej drużyny. :)

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak budować efektywnie treningi, jak dobrać sprzęt i na co zwrócić uwagę, co oznaczają podstawowe pojęcia biegowe, poznali podstawowe zagadnienia dotyczące żywienia i suplementacji.

Spotkania i treningi z Panem Dudyczem mają na celu przygotowanie drużyny Aplitt do sztafety Ekiden w 2017, na której wraz z uczniami, mamy zamiar zdobyć jak najlepsze miejsce.

Zgłoszenia do Aplittowej klasy


Już na nowy rok szkolny zgłoszeń do naszej informatycznej Aplittowej klasy w Zespole Szkół Łączności było najwięcej, w porównaniu z innymi klasami.
Aż 153 osoby chcą do nas dołączyć.
Cieszymy się niezwykle z tak dużego zainteresowania, jesteśmy podekscytowani nowym wyzwaniem i bezpośrednim kontaktem z żądną wiedzy młodzieżą. :)

 

Nowy rok szkolny pod patronatem Aplittu


Pamiętacie o naszej klasie profilowej w Zespole Szkół Łączności?

Wczoraj rozpoczęliśmy cykl zajęć prowadzonych przez naszych Aplittowych pracowników.

Podczas wczorajszych zajęć, nasza klasa poznawała w teorii i w praktyce Pythona oraz - jak widzicie na zdjęciach – uczniowie otrzymali torby Aplittowych gadżetów na przywitanie nowego roku szkolnego.
Przez następne 5 semestrów, Aplittowi specjaliści będą przekazywać swoją wiedzę z zakresu Linuxa, Windows, Active Directory, pisania skryptów w Powershell oraz prowadzenia projektów IT.

Akcja "Kręć dla Gdańska"


Chwalimy się otrzymanym podziękowaniem za udział w kampanii „Rowerem do Pracy”. W tym roku Aplittowi rowerzyści wykręcili 3 637 km.

Szykujemy się na kolejne rowerowe wyzwanie za rok.

Aplittowy Piknik


Jesteśmy już po Pikniku sportowo – integracyjnym. Oprócz emocji związanych z rozgrywkami w piłkę nożną, siatkówkę, speed badmintonta oraz runmagedonem, nie zabrakło również atrakcji dla naszych pracowników oraz ich rodzin. Dobre nastroje i pogoda dopisały :)

ECC2016 Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge)


Jak każde wyzwanie, i to rowerowe, nie pozostało w Aplitt S.A. bez odpowiedzi!

Dzielna drużyna Aplittowych rowerzystów stanęła do boju, w składzie 18 osobowym. 
15 rowerzystów wykręciło na swych dwukołowych rumakach 3 637 km,
osiągając 21 miejsce wśród korporacyjnych formacji SubTeams. 

Ziarnko do ziarnka, kilometr do kilometra i Miasto Gdańsk osiągnęło łączny wynik 825 550 km; 4204 osoby aktywnie wsparły akcję (przejeżdżając więcej niż 10 km)
i tym sposobem Gdańsk zajął 1 miejsce w Europie!

Zaoszczędziliśmy 166 761 kg CO2. 
Cała akcja wyzwania rowerowego w Europie przyniosła: 3 955 619 km.

Solidny Pracodawca Roku 2016


Wiele się zmienia w naszej rzeczywistości, a my pozostajemy solidni!
Czego potwierdzeniem jest certyfikat Solidnego Pracodawcy 2016.

Zostaliśmy nagrodzeni w regionie Pomorza za naszą politykę personalną, stabilność zatrudnienia, wspieranie pasji sportowych naszych pracowników i wiele innych obszarów naszej stabilności.

Tak trzymajmy :)

Aplittowi biegacze wrócili z Ekidenu


7 maja 2016 r. wyruszyliśmy w 12 osób na podbój Warszawy. Dwie drużyny sztafetowe po 6 osób reprezentowały Aplitt podczas maratonu sztafet Ekiden.

Pierwszy zawodnik pokonał odcinek 7,195 km, dwaj następni po 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Razem – 42,195 km.

Aplittowe wyniki: drużyna „Aplitt 1” ukończyła rywalizację w Mistrzostwach Sztafet Firmowych na 34 miejscu z czasem 03:15:24 (poprawa w stosunku do poprzedniego roku o prawie 5 minut), drużyna „Aplitt 2” uplasowała się na 184 miejscu z czasem 03:44:24. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy odpowiednio 125 i 557 miejsce na 859 drużyn, które ukończyły rywalizację.

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie biegaczy zapału, kondycji i chęci!

Trójmiejskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej


09.05.2016 mieliśmy okazję się spotkać przy stoisku numer 13, na Politechnice Gdańskiej. Jak co roku, targi cieszyły się dużą frekwencją.

Dziękujemy Wam za zainteresowanie naszą firmą, naszymi stażami i ofertami pracy. Doceniamy Waszą niezwykłą wytrwałość w zmaganiach z układanką logiczną.

Tylko jednej osobie się to udało, po około godzinie. :)

Do zobaczenia na następnych Targach!

Ekiden 2016 - Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych


Po raz drugi pracownicy z firmowej drużyny biegowej będą reprezentować APLITT na Mistrzostwach Polski Sztafet Firmowych – Ekiden 2016. Na zawodach, które odbędą się w najbliższy weekend w Warszawie, wystawiamy dwie 6-osobowe drużyny. Mamy nadzieję, że uda nam się poprawić zeszłoroczne wyniki, w tym celu potrzebujemy Waszego wsparcia, dopingu, ciepłych myśli, nawet jeśli nie będziecie z nami na miejscu w Warszawie :)

XII Ekiden - Maraton Sztafet

Wiosennie nakręceni, kręcimy kilometry !!!


Miasto Gdańsk bierze udział w „European Cycling Challenge”. Rowerowa rywalizacja wystartuje 1 maja i potrwa przez cały miesiąc. Tegoroczna edycja kampanii ECC zostanie połączona z kampanią "Rowerem do pracy", którą Miasto Gdańsk organizuje już po raz trzeci. Gdańskie firmy, mogą rejestrować się do udziału w kampanii „European Cycling Challenge” jako grupy i konkurować między sobą w liczbie przejechanych kilometrów. Nasi pracownicy już zaczęli się zgłaszać. Zachęcamy do udziału! Wyniki kampanii będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.cyclingchallenge.eu.

Pierwsze zajęcia za nami :)


Po wycieczce w naszej serwerowni przyszedł czas na pierwsze zajęcia w Zespole Szkół Łączności. 
Nieużywane już przez nas serwery przewieźliśmy do ZSŁ, by uczniowie mogli obejrzeć, rozkręcić, rozłożyć na części pierwsze, następnie próbować je złożyć. 
Zainteresowanie było ogromne. Nasza Aplittowa klasa z przymusu wychodziła na przerwę :)

Następne zajęcia poprowadzimy we wrześniu 2016 i będzie to cykl zajęć merytorycznych, ale także popracujemy warsztatowo. Nasi pracownicy już szykują materiały do prowadzenia zajęć z młodzieżą.

Współpraca z Zespołem Szkół Łączności rozpoczęta :)


Bardzo się cieszymy z nawiązania współpracy z Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku. 
Pod swoje merytoryczne skrzydła przyjęliśmy w tym roku klasę informatyczną. 
Nasi specjaliści IT rozpoczną prowadzenie zajęć od września 2016. Natomiast w kwietniu zaprosiliśmy „naszą klasę” na spotkanie zapoznawcze – wycieczkę po naszej serwerowni, 
w jednej z lokalizacji w Trójmieście.

Pełni entuzjazmu czekamy na wyzwania związane z nowym projektem „Klasa pod patronatem Aplittu”.

Aplittowe sukcesy w PL3


Mecz z „Poraszka 1997 Gdańsk”, o którym jakiś czas temu wspominaliśmy, zakończył się remisem 1:1. Natomiast kolejne dwa mecze wygraliśmy i to godnymi pochwalenia się wynikami.

W meczu z Okręgową Izbą Radców Prawnych Gdańsk, strzeliliśmy aż 7 bramek, przeciwnicy 5.
Kolejny mecz z 13. 04. 2016, z Deportivo La Pomerania, wygraliśmy wynikiem 3:2. 
W ten oto sposób awansowaliśmy w tabeli z 11 miejsca, aż na 5!

Trzymamy kciuki za pomyślną passę naszej drużyny piłkarzy!

Relacja z charytatywnego Biegu


Jak już wiecie, 3 kwietnia 2016 w Bydgoszczy, Aplittowi biegacze brali udział w biegu charytatywnym, którego celem było zebranie środków na operację nóżek Kingi. 

Wspieraliśmy to wydarzenie gadżetami dla najmłodszych uczestników biegu oraz cennymi nagrodami rzeczowymi do losowania.

Bieg odbył się bez pomiaru czasu. Wzięły w nim udział dzieci, osoby niepełnosprawne, osoby starsze, całe rodziny, nawet ze swoimi czworonożnymi pupilami!

Niesamowita atmosfera, piękna pogoda, wspaniała organizacja, dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim czas poświęcony na ważny cel sprawiły, że nasi Aplittowi biegacze wrócili uśmiechnięci i dumni z uczestnictwa w tak pięknym przedsięwzięciu.

Co najważniejsze, cel został osiągnięty - udało się zebrać środki potrzebne na operację małej Kingi!
Poniżej fotorelacja jednej z naszych biegaczek – Agnieszki Rucińskiej.

Bieg charytatywny w Bydgoszczy


W niedzielę (03.04.2016) bierzemy udział w II Biegu Charytatywnym w Bydgoszczy, dla Kingi. Stowarzyszenie „Bez Ograniczeń” tym razem zorganizowało bieg charytatywny dla dziewczynki, która potrzebuje 15 tysięcy zł na operację nóżek. Nasi Aplittowi biegacze pobiegną w niedzielę dla Kingi, przygotowali także plakat informujący o tym wydarzeniu. Dodatkowo jako firma zapewniamy nagrody dla biegających dzieci oraz nagrody w losowaniu nagród po biegu. Oprócz wydarzenia sportowego na uczestników czekają też inne atrakcje. 

Serdecznie zapraszamy Was do udziału lub kibicowania!

Rozpoczęcie rundy wiosennej


Drużyna APLITT inauguruje tegoroczne rozgrywki już w najbliższą środę 23 marca na Gedanii, o godzinie 19:40.

Przeciwnikiem będzie drużyna „Poraszka 1997 Gdańsk”, która odniosła już ligowe zwycięstwo w zeszłym tygodniu i obecnie jest liderem naszej grupy III C.
Aplittowa drużyna mierzyła się już z „Poraszką” jesienią 2013 w pucharze PL3. Wtedy po zaciętym meczu pokonaliśmy przeciwnika 7:4.
Czy i tym razem uda się powtórzyć sukces i dobrze rozpocząć sezon?
Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że dobrze przepracowana zima na treningach zaprocentuje korzystnymi wynikami.

Zapraszamy do kibicowania w środę (23. 03. 2016).

Wesołych Świąt


Nowa nazwa firmy


Nowy sezon w PL3


Z wielką przyjemnością pragniemy Was wszystkich poinformować, że od 23 września rozpoczęliśmy nasz piąty z kolei udział w rozgrywkach PL3 (http://www.pl3.com.pl/).

Z pewnością nadchodzący sezon będzie budził nie mniejsze zainteresowanie. 
Już pierwsze wygrane mecze w nowym sezonie za nami - w październiku 2 wygrane i 1 remis.

Na kolejne zapraszamy!

Adres firmy


Aplitt sp. z o.o.
ul. Arkońska 6/A1, 80-387 Gdańsk
www.aplitt.pl

KRS pod numerem 0000692419
Kapitał zakładowy: 14 047 350,00 zł

Telefon


Tel. +48 58 782 82 82

E-mail


E-mail: kontakt@aplitt.pl