Aplitt w European Cycling Challenge 2017

Miesiąc maj upłynął pod znakiem rowerowej rywalizacji w tegorocznej edycji European Cycling Challenge.

Inicjatywa ta co roku wzywa mieszkańców europejskich miast do konkurowania o „przejechanie” na rowerze jak największej liczby kilometrów. W konkursie brane są pod uwagę jednak tylko te podróże, w których rower zastępuje inny środek transportu (np. samochód czy autobus), umożliwiający dotarcie do określonego celu. Nie może to być jazda rekreacyjna.

W ECC2017 mieszkańcy Gdańska przejechali łącznie 831.496,7 km, plasując się na II miejscu w Europie, zaraz za 3 milionowym tureckim miastem Izmir. Gdańszczanie odznaczyli się największą liczbą uczestników w miejskiej drużynie (było nas 5.144), z których aż 3.584 przejechało więcej niż 10 km, a średnia przejazdów na terenie miasta wyniosła 1.800 km na 1.000 mieszkańców.

Choć najwięcej informacji o sportowych sukcesach naszych pracowników dotyczy biegania i drużyny RUN Aplitt, aktywność fizyczna jest u nas czynnie wspierana bez względu na dyscyplinę. Dlatego niezmiernie nam miło, że rowerzyści z Aplittu mieli swój udział w tegorocznym sukcesie Gdańska. Nasza drużyna przejechała w maju łącznie 4.230,2 km, dzięki czemu udało nam się awansować z zeszłorocznego 51 miejsca na 39 w rankingu gdańskich drużyn.

Zdrowa rywalizacja podczas European Cycling Challenge była dla nas świetną zabawą. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

kręć kilometry dla Gdańska