Aplitt na mistrzostwach sztafet firmowych w Warszawie

13 maja, 27 pracowników Aplitt S.A. oraz 8 uczniów i 4 nauczycieli z partnerskiego Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, wzięło udział w Mistrzostwach Sztafet Firmowych Ekiden odbywających się w   Warszawie.

Jako drużyna, APLITT istnieje od czerwca 2014. W swoich szeregach ma zarówno bardzo doświadczonych biegaczy z ponad 20-letnim stażem w startach, jak i biegaczy początkujących, zaczynających dopiero swoją przygodę z bieganiem.
Inicjatywa biegania w barwach Firmy zapoczątkowana została przez wieloletniego zawodnika Marka Litzbarskiego (Dyrektora Departamentu Informatyki), dla którego był to idealny sposób na połączenie swojej pasji i pracy. Drużyna Aplitt istnieje dzięki wielkiemu zaangażowaniu biegaczy we wspólne starty. Obecnie liczy ona 37 osób, a ich liczba ciągle rośnie.

Drużyna przełamuje kolejne granice, i w tym roku wystawiła ze swoich zawodników sześć maratońskich sztafet, które 13 maja br., reprezentowały Aplitt S.A. na XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Sztafet Firmowych EKIDEN w Warszawie. W trakcie długich przygotowań do biegu, drużyna cyklicznie współpracowała z trenerem biegania Radosławem Dudyczem, który wspierał ją nie tylko wiedzą praktyczną i teoretyczną, ale przede wszystkim dobrą energią i wiarą w sukces.

Ciężka praca zespołowa przełożyła się na zajęcie przez pierwszą sztafetę 19 miejsca na 247 drużyn startujących w mistrzostwach sztafet firmowych.
W kategorii open zajęliśmy 76 miejsce na 706 sztafet. Wystawiliśmy 6 fantastycznych składów, z których każdy pobiegł najlepiej jak potrafił. Polecamy wszystkim udział w tego typu imprezach, zwłaszcza, że nic tak nie łączy, jak wspólny sukces okupiony dużym wysiłkiem.
Pozdrawiamy wszystkich biegaczy i do zobaczenia w kolejnych startach.
Agnieszka Rucińska, kapitan drużyny biegowej Aplitt

Aplitt na mistrzostwach sztafet

34844910942 980dfced83 o

34197975303 8d7d8c856d o