Usługa zarządzanie drukiem z rekomendacją Gazety Bankowej

Dnia 5 kwietnia 2017 podczas Gali Techno Biznes w konkursie Hit Roku 2017 usługa zarządzania drukiem otrzymała rekomendację w kategorii Energetyka, Paliwa i Chemia.

Tematyka wydarzenia oscylowała wokół innowacji oraz zmian technologicznych mających wpływ na branżę finansową, bankowość, logistykę i ubezpieczenia. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nagrodzeni zostali zwycięzcy wybrani według nowych kategorii konkursu.
Zarządzanie drukiem, usługa dostarczana przez firmy Aplitt i PIKA, otrzymała rekomendację Gazety Bankowej w dziedzinie Energetyka, Paliwa i Chemia.
Zmiany w przepisach powodują, że zarządzanie drukiem winno być postrzegane jako kompleksowa usługa realizowana w sposób zapewniający zgodność Klienta z dyrektywą GDPR w szeroko rozumianym obszarze druku i obrotu dokumentu papierowego.  Dlatego firmy Aplitt oraz PIKA zdecydowały się połączyć siły, aby wprowadzić na rynek unikalną usługę.

Pierwszym elementem usługi jest system zapewniający szeroką gamę zabezpieczeń związanych z realizacją wydruków począwszy od narzędzi umożliwiających realizację polityki druku, skończywszy na możliwości dostosowania systemu do specyficznych wymagań sektorów wymagających ponad przeciętnego poziomu bezpieczeństwa (medycyna, wojsko, instytucje finansowe) celem pełnej eliminacji miejsc wystąpienia ryzyka utraty kontroli nad procesem.
Kolejnym elementem usługi jest system monitorowania i zarządzania flotą urządzeń drukujących. Zapewnia on stałą kontrolę nie tylko nad sprawnym funkcjonowaniem całego środowiska, ale również pozyskuje z niego bezcenne dane, które umożliwiają niezwykle łatwe zarządzanie i skuteczną optymalizację kosztów druku.
Dodatkowo usługa pozwala w szybki i prosty sposób zapanować nad korespondencją przychodzącą i wychodzącą z wykorzystaniem nowoczesnej platformy informatycznej, wyposażonej w użyteczne funkcjonalności. Obieg dokumentu bardzo często kończy się jego niszczeniem po przekroczeniu wymagalności jego utrzymania w wersji papierowej. Dlatego świadczone są usługi bezpiecznego niszczenia dokumentów, które są ważone i przy zachowaniu wszelkiej poufności niszczone wraz z zapewnieniem chemicznej utylizacji ścinek i udostępnieniem Certyfikatu Bezpiecznego Niszczenia. W celu ograniczenia ilości papieru, zapewniane jest skanowanie oraz cyfrowe generowanie dokumentów do obiegu. Dokumenty oznaczane są odpowiednimi indeksami, przy wykorzystaniu automatycznych metod czytania plików OCR oraz pracy operatorów. Dokumenty trafiają do systemów archiwizacyjnych i kancelaryjnych, a także są dalej dystrybuowane zgodnie z życzeniem klienta.

Więcej informacji zarówno na temat nagrody, jak i samego wydarzenia przeczytać można na stronach: Gazety Bankowej (http://www.gb.pl/techno-biznes-2017-pcompetition-15.html) oraz w Gospodarce.pl (http://wgospodarce.pl/informacje/35267-nagrody-technologiczne-gazety-bankowej-przyznane-znamy-juz-zwyciezcow).

Rekomendacja Aplitt Zarz Drukiem-1 (1)