Aplitt reprezentantem branży fintech w Polsce

W związku z ciągłym rozwojem sektorów technologii i finansów, obserwuje się duży rozkwit przedsiębiorstw oferujących w ramach swej działalności kombinację tych dwóch dziedzin. Zaczęto więc wyróżniać sektor fintech, zaliczając do niego firmy, które świadczą usługi finansowe i około finansowe, wykorzystując przy tym najnowsze technologie.

Serwis Obserwatorfinansowy.pl zwraca uwagę na dynamiczny rozwój tej stosunkowo nowej branży, co znajduje odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu inwestorów. Największy postęp fintech rejestrowany jest w Stanach Zjednoczonych, co zaowocowało wprowadzeniem w lipcu 2016 na amerykańskiej giełdzie pierwszego na świecie indeksu branży: KBW Nasdaq Financial Technology Index.

W Polsce dostrzega się duży potencjał rozwoju fintech.

Tymczasem, większość przedsiębiorstw specjalizujących się w tej dziedzinie pozostaje prywatnych, a na warszawskiej giełdzie notowanych jest zaledwie kilka firm – w tym tylko dwie spółki świadczące usługi finansowe za pomocą nowoczesnych technologii. Jako jedną z nich wymienia się Aplitt S.A.