Powrót do bloga

Prawdziwe historie | 25 listopada 2019

Gotówka na klik

Jak zrealizować projekt IT w 3 miesiące.


 

 

 

Silnik decyzyjny to wielkie centrum przetwarzania wniosków kredytowych w każdym banku. Inaczej mówiąc serce układu kredytowego. Zazwyczaj obsługuje go pracownik banku, dbając o precyzyjne i prawidłowe wypełnienie wniosku i interpretację podjętej decyzji. Zazwyczaj, ale czy musi tak być zawsze? A gdyby tak pozwolić klientowi samemu składać wniosek o kredyt? Bez konieczności wychodzenia z domu? W 15 minut?

 

 

 

Blog ekspertów IT Gotówka na klik zdjęcie duże

 

Od czego zacząć

 

„Rafał, trzeba zrobić pożyczkę na klik w bankowości elektronicznej. Za trzy miesiące Klient chciałby sprzedać pierwszą pożyczkę tym kanałem. Dasz sobie radę!” . Tymi słowami Dyrektor Departamentu Rozwoju Oprogramowania powierzył mi realizację śmiałego i jak się okazało bardzo wymagającego projektu.

 

Konieczność integracji 3 systemów: bankowości elektronicznej, głównego systemu informatycznego i silnika decyzyjnego, a także spotkania z klientem, ustalanie procesu biznesowego, zderzenie z zupełnie nowym środowiskiem produktu, nieznana specyfikacja techniczna. Więcej niewiadomych niż wiadomych. I presja czasu. Nawet niewinne czytanie córce bajek o Kubusiu Puchatku, który im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było – brzmiało dziwnie znajomo. I złowieszczo.

 

Założenie: użytkownik w bankowości elektronicznej składa wniosek pożyczkowy i już kilkanaście sekund później wybiera z przygotowanej dla niego oferty preferowaną wysokość i okres kredytu. Wpisuje hasło SMS, klika i gotowe – gotówka na koncie.

 

To był trudny czas, w którym mogłem się przekonać jak ważne jest nasze doświadczenie w zwinnych metodykach zarządzania projektem. I jak ważna jest współpraca zespołu analityków, programistów i testerów.

 

Załamywanie rąk nie leży w mojej naturze. Chwyciłem tego byka za rogi: kickoff meeting, zmiana priorytetów w Backlogu Produktu, Refinement – podział projektu na Sprinty i rozpoczęcie drogi do sukcesu.

 

„Droga do sukcesu to podjęcie zmasowanych, zdeterminowanych działań.” – Anthony Robbins

 

Budowaliśmy cały produkt od nowa, zarówno po stronie graficznego interfejsu użytkownika jak i w warstwie usług Web Services w trybie zapytań i odpowiedzi. W tego typu projektach kluczowe znaczenie ma zaangażowanie, determinacja zespołu oraz wysokie umocowanie projektu w organizacji. Wszystkie te czynniki łącznie wystąpiły. Ruszyliśmy z kopyta!

 

Start testowy i produkcyjny

 

Makiety, formatki i w końcu prototyp usługi – poddany surowej ocenie klienta. W końcu implementacja w zespołach scrumowych i czas testów. Wersję produkcyjną usługi udostępniliśmy dla dużej grupy testowej. Wykonaliśmy ostatnie poprawki i gotowe. Zamknęliśmy projekt w 4 sprintach.

 

 

 

Co dalej

 

Produkt jest na tyle uniwersalny, że może być wykorzystany w każdej instytucji finansowej opierającej wnioskowanie o integrowany silnik decyzyjny. Już dziś planujemy z klientem implementację usługi w kolejnych 4 instytucjach finansowych. Ten projekt pokazał, że nie boimy się niestandardowych integracji systemów. Jeżeli Twoja organizacja też stoi przed takim wyzwaniem to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

* nasza lista referencyjna obejmuje wiele przedsiębiorstw, które ze względu na kluczowe znaczenie realizowanych prac zastrzegła sobie poufność informacji o stosowanych w nich rozwiązaniach, niekiedy rozszerzając ją na zakaz podawania jakichkolwiek informacji o współpracy

 

 

×

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu sprawi Ci przyjemność.

Jeśli chcesz, byśmy pokazali Ci jak to narzędzie sprawdzi się w Twojej firmie, po prostu zarezerwuj rozmowę.

SKONTAKTUJ SIĘ
Summary
Gotówka na klik
Article Name
Gotówka na klik
Description
Jak wygląda budowa pożyczki na klik od podstaw? Sprawdź jak wyglądało wdrożenie produktu informatycznego w trzy miesiące.
Author
Publisher Name
Apliit sp. z o.o.
Publisher Logo
Podziel się opinią

Kierownik Projektu/Product Owner z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Testowałem, programowałem, analizowałem, ale zawsze chciałem zarządzać projektami - co z sukcesami czynię od wielu lat. Motto: „Cel to nic innego, jak marzenie z terminem realizacji.” Joe L.Griffith

Rafał Klimski

Aplitt sp. z o.o. | Kierownik Projektu

Napisz do mnie:  

Zobacz również

thumb image

23 lipca 2020

Jak spełnić wymagania RODO


Czytaj
thumb image

19 czerwca 2020

Moja przygoda z programowaniem


Czytaj
thumb image

17 marca 2020

Jak chronić się przed cyberprzestępczością


Czytaj
thumb image

25 listopada 2019

Autoryzacja transakcji


Czytaj
Go to Top