Powrót do bloga

Prawdziwe historie | 25 listopada 2019

Dyrektywa PSD2

Idea otwartej bankowościO czym przeczytasz w artykule:

> co to jest dyrektywa PSD2
> jakie technologie wykorzystaliśmy w projekcie

Na mocy unijnej dyrektywy PSD2 instytucje finansowe w całej Europie zostały zobligowane do stworzenia i utrzymywania interfejsu programistycznego pozwalającego certyfikowanym podmiotom trzecim na inicjowanie operacji płatniczych, dostęp do informacji o rachunku, czy potwierdzanie dostępności środków na koncie.

Dyrektywa PSD2 ma na celu wdrożenie idei otwartej bankowości, czyli stworzenia jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Grupa naszych klientów stanęła przed wyzwaniem dostosowania się do dyrektywy PSD2 w nieprzekraczalnym terminie do 14 września 2019.

Przygotowaliśmy dla nich kompleksową architekturę rozwiązania zgodną ze standardem PolishAPI i najwyższymi wymogami bezpieczeństwa. Projekt obejmował również zaprojektowanie i wdrożenie interfejsu awaryjnego, zapewniającego dostęp do usług w razie chwilowej niedostępności interfejsu podstawowego. Całość rozwiązania została przez nas wdrożona w dwudziestu instytucjach finansowych. Przy projekcie pracowało kilka zespołów programistycznych, złożonych z doświadczonych specjalistów. Ich umiejętności pozwoliły szybko i sprawnie wytworzyć i dostarczyć klientom wysokiej klasy oprogramowanie.

W projekcie PolishAPI zostały wykorzystane takie technologie, jak .NET Core 2, Angular 8 czy HAProxy. Dzięki własnej, rozbudowanej architekturze serwerowej jesteśmy w stanie spełnić nawet bardzo rygorystyczne wymagania co do ciągłości działania systemów i ich bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w przypadku tego typu projektów z branży finansowej.

Aplitt jest dużą, nowocześnie zarządzaną organizacją dostarczającą rozwiązania IT. Wśród naszych klientów są zarówno duże instytucje, jak i małe firmy z różnych branż. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wytworzyć dla nich praktycznie dowolne oprogramowanie. Do każdego projektu podchodzimy elastycznie i możemy zaoferować bardzo atrakcyjne warunki współpracy.

* nasza lista referencyjna obejmuje wiele przedsiębiorstw, które ze względu na kluczowe znaczenie realizowanych prac zastrzegła sobie poufność informacji o stosowanych w nich rozwiązaniach, niekiedy rozszerzając ją na zakaz podawania jakichkolwiek informacji o współpracy.

Podziel się opinią
Karol Grabowicz Aplitt Sp. z o.o. | Kierownik Projektu

Kierownik projektów informatycznych z piętnastoletnim doświadczeniem. Projektował i realizował witryny korporacyjne, platformy e-commerce, serwisy społecznościowe, aplikacje mobilne i złożone aplikacje webowe. Przez wiele lat związany z branżami: mediową, telekomunikacyjną/IT, farmaceutyczną i e-commerce. Wdrażał procesy i metodyki prowadzenia projektów w małych i dużych organizacjach. Posiadacz certyfikatu PRINCE2® Practitioner.

Karol Grabowicz

Aplitt Sp. z o.o. | Kierownik Projektu

Napisz do mnie:  

Zobacz również

thumb image

4 marca 2020

Sztuczna Inteligencja AI – co to jest


Czytaj
thumb image

25 listopada 2019

Autoryzacja transakcji


Czytaj
thumb image

25 listopada 2019

Gotówka na klik


Czytaj