Powrót do bloga

Prawdziwe historie | 25 listopada 2019

Dyrektywa PSD2

Idea otwartej bankowościO czym przeczytasz w artykule:

> co to jest dyrektywa PSD2
> jakie technologie wykorzystaliśmy w projekcie

Na mocy unijnej dyrektywy PSD2 instytucje finansowe w całej Europie zostały zobligowane do stworzenia i utrzymywania interfejsu programistycznego pozwalającego certyfikowanym podmiotom trzecim na inicjowanie operacji płatniczych, dostęp do informacji o rachunku, czy potwierdzanie dostępności środków na koncie.

Dyrektywa PSD2 ma na celu wdrożenie idei otwartej bankowości, czyli stworzenia jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Grupa naszych klientów stanęła przed wyzwaniem dostosowania się do dyrektywy PSD2 w nieprzekraczalnym terminie do 14 września 2019.

Przygotowaliśmy dla nich kompleksową architekturę rozwiązania zgodną ze standardem PolishAPI i najwyższymi wymogami bezpieczeństwa. Projekt obejmował również zaprojektowanie i wdrożenie interfejsu awaryjnego, zapewniającego dostęp do usług w razie chwilowej niedostępności interfejsu podstawowego. Całość rozwiązania została przez nas wdrożona w dwudziestu instytucjach finansowych. Przy projekcie pracowało kilka zespołów programistycznych, złożonych z doświadczonych specjalistów. Ich umiejętności pozwoliły szybko i sprawnie wytworzyć i dostarczyć klientom wysokiej klasy oprogramowanie.

W projekcie PolishAPI zostały wykorzystane takie technologie, jak .NET Core 2, Angular 8 czy HAProxy. Dzięki własnej, rozbudowanej architekturze serwerowej jesteśmy w stanie spełnić nawet bardzo rygorystyczne wymagania co do ciągłości działania systemów i ich bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w przypadku tego typu projektów z branży finansowej.

Aplitt jest dużą, nowocześnie zarządzaną organizacją dostarczającą rozwiązania IT. Wśród naszych klientów są zarówno duże instytucje, jak i małe firmy z różnych branż. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wytworzyć dla nich praktycznie dowolne oprogramowanie. Do każdego projektu podchodzimy elastycznie i możemy zaoferować bardzo atrakcyjne warunki współpracy.

* nasza lista referencyjna obejmuje wiele przedsiębiorstw, które ze względu na kluczowe znaczenie realizowanych prac zastrzegła sobie poufność informacji o stosowanych w nich rozwiązaniach, niekiedy rozszerzając ją na zakaz podawania jakichkolwiek informacji o współpracy.

Karol Grabowicz Aplitt Sp. z o.o. | Kierownik Projektu

Kierownik projektów informatycznych z piętnastoletnim doświadczeniem. Projektował i realizował witryny korporacyjne, platformy e-commerce, serwisy społecznościowe, aplikacje mobilne i złożone aplikacje webowe. Przez wiele lat związany z branżami: mediową, telekomunikacyjną/IT, farmaceutyczną i e-commerce. Wdrażał procesy i metodyki prowadzenia projektów w małych i dużych organizacjach. Posiadacz certyfikatu PRINCE2® Practitioner.

Karol Grabowicz

Aplitt Sp. z o.o. | Kierownik Projektu


Zobacz również

thumb image

26 listopada 2019

Po co mojej firmie monitoring IT?


Czytaj
thumb image

25 listopada 2019

Jak się tworzy własny monitoring IT?


Czytaj
thumb image

25 października 2019

Zabbix z lotu ptaka


Czytaj