Powrót do bloga

Prawdziwe historie | 25 listopada 2019

Autoryzacja transakcji

Czyli o usłudze dostępnej 24h/dobę.


 

 

 

Bankowość elektroniczna i bankowość mobilna to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku finansowego. Powszechność dostępu za pośrednictwem Internetu, funkcjonalność oraz intuicyjność dostarczanych rozwiązań sprawia, że coraz chętniej korzystamy z tego kanału bankowego.

 

Pierwsze usługi bankowości elektronicznej w Polsce zostały zaoferowane Klientom na początku lat 90-tych. Nic dziwnego, że większość z nich wymaga dziś rozbudowy i przystosowania do obecnych wymogów rynku, w tym choćby przystosowania do aktualnych wersji systemów operacyjnych. Jednym z systemów wymagających modernizacji był system DebitHost, odpowiedzialny przede wszystkim za autoryzację operacji obciążenia rachunku klienta przez różne kanały płatnicze.

 

 

 

 

Wyzwanie dla Aplitt

 

Dużym problemem okazało się nieprzystosowanie istniejącego systemu u naszego klienta, odpowiedzialnego za obsługę transakcji kartowych do wymogów rynku i wymogów dyrektywy unijnej. Klienci oczekują dziś dostępu i możliwości wykonywania transakcji bankowych, w tym transakcji elektronicznych 24h/dobę, a tego przestarzały system nie zapewniał. Z kolei dla banku obszarem nadużyć okazały się ograniczenia DebitHost w obszarze blokowania środków na koncie.

 

  • modernizacja systemu obsługującego transakcje płatnicze, dzięki której system będzie dostępny dla klienta 24/7 w sposób transparentny dla klienta
  • przełączenie 20 instytucji finansowych na nowe, należące do Aplitt kanały komunikacyjne online bez przerwy technicznej
  • integracja z nowym operatorem kart
  • zcentralizowanie pracy niejednorodnego środowiska, pracującego w różnych modelach współpracy, w tym outsourcingu
  • przystosowanie systemu do dyrektywy unijnej

 

W ramach projektu wdrożyliśmy od zera skalowalne, wydajne i wysoko dostępne rozwiązanie. W sposób płynny – nie narażając klienta na przerwy w świadczeniu usług. Dzięki temu płatności natychmiastowe mogły być realizowane przez całą dobę, nie tylko do godziny 20:00.

 

Co osiągnęliśmy

 

  • Podnieśliśmy stabilność i bezpieczeństwo pracy systemu obsługującego transakcje płatnicze
  • Zapewniliśmy nową jakość w obsłudze płatności elektronicznych – udostępniliśmy informację i możliwość dokonywania transakcji w trybie online przez całą dobę
  • Poprzez modernizację systemu otworzyliśmy możliwości sprawnego przeprowadzania aktualizacji i dostarczania nowych funkcjonalności bez okien serwisowych

 

Sukces w liczbach

 

Prace nad pierwszą wersją systemu trwały 8 miesięcy. Pełną funkcjonalność i wdrożenie systemu we wszystkich instytucjach nastąpiło 18 listopada 2019. Łączna wartość transakcji zautoryzowanych przez system przekroczyła w tym roku 2 mld złotych. Włączyliśmy do pracy w systemie 20 instytucji finansowych.

 

Jeżeli Twój projekt również wymaga indywidualnego podejścia to niezależnie od branży, w której działasz – zrealizujmy to razem.

 

*nasza lista referencyjna obejmuje wiele przedsiębiorstw, które ze względu na kluczowe znaczenie realizowanych prac zastrzegła sobie poufność informacji o stosowanych w nich rozwiązaniach, niekiedy rozszerzając ją na zakaz podawania jakichkolwiek informacji o współpracy

 

 

×

Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu sprawi Ci przyjemność.

Jeśli chcesz, byśmy pokazali Ci jak to narzędzie sprawdzi się w Twojej firmie, po prostu zarezerwuj rozmowę.

SKONTAKTUJ SIĘ
Summary
Autoryzacja transakcji bankowych
Article Name
Autoryzacja transakcji bankowych
Description
Jak wygląda budowa realizacja projektu informatycznego dla bankowości? Modernizacja systemu DebitHost i autoryzacja transakcji bankowych w praktyce, Sprawdź!
Author
Publisher Name
Aplitt sp. z o.o.
Publisher Logo
Podziel się opinią

Architekt i programista .NET z wieloletnim doświadczeniem w realizacji dużych projektów w obszarach takich jak sektor finansowy, odnawialne źródła energii, instytucje rządowe w UK.

Grzegorz Majna

Aplitt sp. z o.o. | Architekt Systemów Informatycznych

Napisz do mnie:  

Zobacz również

thumb image

23 lipca 2020

Jak spełnić wymagania RODO


Czytaj
thumb image

19 czerwca 2020

Moja przygoda z programowaniem


Czytaj
thumb image

17 marca 2020

Jak chronić się przed cyberprzestępczością


Czytaj
Go to Top